Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Obce, školy nebo firmy se mohu hlásit do Evropského týdne udržitelného rozvoje

| autor: MŽP0

Obce, školy nebo firmy se mohu hlásit do Evropského týdne udržitelného rozvoje

Pod jeho hlavičkou probíhají nejrůznější akce od dnů otevřených dveřích v solárních elektrárnách, přes sousedská setkání, promítání filmů až po městské slavnosti. Ode dneška se mohou přihlásit všichni organizátoři, kteří se chtějí zapojit do Evropského týdne udržitelného rozvoje.

Týdenní svátek udržitelného rozvoje se koná od čtvrtka 30. května do středy 5. června, zájemci již nyní mohou registrovat akce, které spadají do období 25. května až 10. června. Pozvánky na všechny akce jsou k dispozici na webu tydenudrzitelnosti.cz. Zde si zároveň mohou zájemci zaregistrovat vlastní akci.

Česká republika patří tradičně mezi nejaktivnější země v Evropě. V loňském ročníku se registrovalo 92 udržitelných akcí a aktivit. Společnou snahou je ukázat, že udržitelný rozvoj neexistuje jen na papíře, ale v praxi na mnoha místech v celém Česku.

Evropský týden udržitelného rozvoje cílí také na školy a vzdělávací instituce. Pedagogové a vychovatelé najdou na webu speciální sekci, kde najdou nejrůznější metodiky z oblasti environmentální výchovy a vzdělávání k udržitelnému rozvoji.

Materiály jsou rozdělené do tří úrovní podle věku pro mateřské, základní a střední školy. Konkrétní informace jsou k dohledání v sekci pro školy na webu Evropského týdne udržitelného rozvoje.

Zájemci nejen ze škol, ale celé řady volnočasových sdružení, se mohou se svými svěřenci zapojit tak, že si na webu www.tydenudrzitelnosti.cz vyberou z nabídky výukových materiálů a uspořádají speciální program na jedno z mnoha témat udržitelného rozvoje.

Evropský týden udržitelného rozvoje je celoevropský festival akcí, které propagují myšlenky udržitelného rozvoje a spolu s ním i organizace a jednotlivce. Každoročně se ho účastní desetitisíce lidí po celé Evropě. V Česku týden udržitelnosti zastřešuje Ministerstvo životního prostředí, které nabídne vlastní zajímavé akce.

Foto: MŽP

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert