Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Obce oceněné Oranžovou stuhou dostanou více peněz

| zdroj: MZe0

czech-countryside
zdroj: publicdomainpictures.net

Odměny pro obce oceněné Oranžovou stuhou budou od letošního roku vyšší. Oceněné obce v krajském kole dostanou nově 800 tisíc korun namísto 600 tisíc korun. V celostátním kole jde o navýšení pro první místo z 300 tisíc na 400 tisíc korun, pro druhé místo z 200 tisíc na 300 tisíc korun a pro třetí místo ze 100 tisíc na 200 tisíc korun, a to v podobě dotace. Ocenění Oranžová stuha je udělováno za spolupráci obce se zemědělskými subjekty.

„Soutěž Vesnice roku vnímám jako velice přínosnou a jsem rád, že se nám podařilo rozpočet na podkategorii Oranžová stuha navýšit. Jde o pozitivní podporu venkova. Chceme, aby docházelo ke spolupráci mezi obcemi, místními zemědělskými a lesnickými podniky a dobrovolnickými organizacemi, jako jsou myslivci, rybáři. Je také potřeba stále více povzbuzovat obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, a poukazovat tak na velký význam, který venkov pro společnost má,“ řekl ministr zemědělství Marek Výborný.

Důvody navýšení odměn jsou především inflace a s ní spojený pokles reálné hodnoty odměn a také motivace obcí a zemědělských subjektů k příkladné spolupráci, a tím k dalšímu rozvoji venkova.  

Ministerstvo zemědělství je garantem ocenění Oranžová stuha a také jej uděluje, odměny v podobě dotace administruje Ministerstvo pro místní rozvoj, to vždy v následujícím roce. Navýšení odměn se tedy dotkne až výherců letošního ročníku soutěže.

Ocenění Oranžová stuha je součástí soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova, která byla založena v roce 1995. Cílem soutěže je rozvoj venkova a podpora aktivního zapojení jeho obyvatel na zlepšování života na venkově. Cílem ocenění Oranžová stuha je vyhledat, zveřejňovat a ocenit příklady dobrých výsledků partnerství obce a zemědělských subjektů při obnově a rozvoji venkova. Dalšími oceněními soutěže jsou Bílá, Modrá, Zelená, Fialová a Zlatá stuha.

Bližší informace k soutěži naleznete zde.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ