Občané v Havířově zaplatí o 420 korun více za svoz komunálního odpadu

| zdroj: Havířov1

sz6-5124_5
zdroj: havirov-city.cz

Již v září zastupitelé města schválili novou výši částky, kterou zaplatí občané za komunální odpad. Od 1. ledna 2024 tak dochází ke zvýšení poplatku za komunální odpad na 1 092 korun za osobu poplatníka, která je splatná do 30. června.

Důvodem pro navýšení poplatku je podle města zvýšení celkových ročních nákladů na svoz a likvidaci odpadu, které byly v roce 2022 přibližně 97 milionů korun, což při počtu necelých 70 tisíc obyvatel dělá 1400 korun na osobu.

Dosud za odvoz odpadu občané platili 672 Kč, jenomže příjem z místního poplatku pokrýval necelou polovinu nákladů na likvidaci a svoz komunálního odpadu (konkrétně asi 48 %).