Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Nová svítidla v Krnově šetří peníze

| zdroj: Krnov1

51253944206_53a9ee3128_c
zdroj: flickr.com

V krnovských ulicích bude i letos pokračovat výměna starých sodíkových výbojek za moderní LED svítidla, která podstatně snižují náklady na provoz veřejného osvětlení. Celkem bude nahrazeno 96 kusů svítidel v ulicích Jesenická, Petrovická, Budovatelů a Chářovská. Práce za 1,5 milionu korun zrealizují Technické služby Krnov.

„Navíc proběhne výměna rozvaděčů v ulicích E. F. Buriana, Stará, 9. května a V Osadě. Předpokládané náklady jsou 500 tisíc korun. Další práce se týkají nátěrů stožárů veřejného osvětlení, ty provedeme na Říčním okruhu a v Opavské ulici,“ uvedl Ondřej Bartoníček z Technických služeb Krnov

Do modernizace veřejného osvětlení město investuje průběžně. Před dvěma lety byla například vyměněna svítidla v ulicích Bruntálské, Revoluční, Opavské a na Říčním okruhu za dva miliony korun. Aby v dalších letech nemusel Krnov vynakládat finanční prostředky pouze ze svého rozpočtu, chce na tento účel získat dotace z Národního plánu obnovy ČR.

„Abychom mohli o finanční prostředky žádat, musíme mít zpracovaný pasport veřejného osvětlení, který je jedním z klíčových technických podkladů pro zpracování Plánu obnovy veřejného osvětlení a také dokumentace k žádosti o dotační podporu. Na pasportu již pracuje firma Lamberga, která nám ho dodá do poloviny prázdnin,“ uvedl vedoucí oddělení komunálních služeb Pavel Jachymčák. Za zpracování komplexního pasportu veřejného osvětlení a jeho zanesení do strukturované digitální mapy město zaplatí 360 tisíc korun bez DPH.

Systém veřejného osvětlení v Krnově tvoří kolem tří tisíc světelných míst a více než 50 rozvaděčů. Náklady na jeho běžný provoz v loňském roce činily 11 323 000 korun.

Komentáře

  1. Dragi tražitelji kredita, imate li financijskih poteškoća? Želite li pokrenuti vlastiti posao? Ova kreditna tvrtka osnovana je kao svjetska organizacija za ljudska prava s jedinim ciljem pomaganja siromašnima i ljudima u financijskim poteškoćama. Ponuda zajma za 2024. također je u tijeku. Ako se želite prijaviti za zajam, kontaktirajte ih putem podataka u nastavku: E-pošta: smartloanoffer@gmail.com Ime: Potreban iznos zajma: Trajanje zajma: Broj mobitela: Hvala vam i Bog vas blagoslovio. g. Harry Bryan.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ