Nádrž Malý Tovaryš v Rychlebských horách pojme po rekonstrukci více vody

| autor: redakce| zdroj: Lesy ČR0

Nádrž Malý Tovaryš v Rychlebských horách pojme po rekonstrukci více vody

Na stavbu za 1,6 milionů korun bez DPH byla získána dotace z Ministerstva zemědělství.

Průtočná nádrž v lesích u Černé Vody v okrese Jeseník v Olomouckém kraji napájí přítok Plavného potoka a zadržuje vodu, slouží i jako požární zdroj. S proměnlivou hloubkou od půl do jednoho a půl metru pojme až 5 300 kubíků vody. Při rekonstrukci se zvětšila zatopená plocha na současných 5 886 metrů čtverečních. 

„Zvýšili jsme hladinu, upravili profil dna, osadili nový výpustný objekt s odtokovým potrubím a v koruně hráze jsme zbudovali bezpečnostní přeliv. Návodní líc hráze má novou filtrační vrstvu s pohozem z drobných kamenů opřeným do patky z lomového kamene,“ popsal změny Miroslav Kahánek z Lesů ČR, vedoucí správy toků pro oblast povodí Odry. 

„I tímto projektem pokračujeme v našem programu #vracimevodulesu. Investujeme do stovek vodohospodářských opatření miliardu korun a připravujeme další stavby, které zlepší vodní bilanci v krajině,“ uvedl Josef Vojáček, generální ředitel Lesů ČR.  

A co chystají Lesy ČR v roce 2020?

Loni se podniku Lesy ČR podařilo realizovat víc než sto projektů za téměř čtvrt miliardy korun. A v tomto roce se chystá 150 dalších.

Foto a video: zdroj Lesy ČR

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Nadace partnerství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.