Moravskoslezský kraj nabízí zdarma odborné poradenství firmám, které doplácejí na těžkosti v ostravské huti Liberty

| zdroj: Moravskoslezský kraj0

20240214_130244
zdroj: msk.cz

Moravskoslezský kraj ve spolupráci s příspěvkovou organizací Moravskoslezský pakt zaměstnanosti rozjel cyklus seminářů pro firmy, které jsou postiženy složitou situací v hutní společnosti Liberty Ostrava. Odborníci jim tu zdarma poskytují důležité informace z oblastí daní, financí a práva. Dnes se uskutečnil první z nich na téma Daně a vše kolem nich.

„Je nutné pomoci firmám, které jsou ‚ve srabu‘ kvůli Liberty. Není to jenom o vztahu Liberty a Tamehu, ale o stovkách dalších podniků navázaných na tuto huť. Neřešení situace by znamenalo další roztáčení spirály negativních jevů a problémů, dluhové pasti a následných krachů menších společností,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Seminářů je možné se zúčastnit osobně a také online. Kapacita osobní účasti je omezená prostorem, proto jsou všechny semináře zároveň streamovány na YouTube kanálu, aby se jich mohlo zúčastnit co nejvíce zájemců.

Další semináře se uskuteční 21. a 28. února na téma oddlužení a vymáhání pohledávek a insolvence a úpadek. Zájemci se na nich dozvědí, jak řešit insolvenci, úpadek, popřípadě bankrot, získají potřebné informace o procesu oddlužení a efektivní komunikaci s dlužníky a také o možnostech skupinového uplatnění práv.

Praktické informace pro dodavatelské firmy jsou na webu Moravskoslezského paktu zaměstnanosti.