Modernizace čistírny odpadních vod v Luhačovicích za 45 milionů dokončena

| zdroj: Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.0

Modernizace čistírny odpadních vod v Luhačovicích za 45 milionů dokončena

V úterý 10. 9. 2019 zástupci obou společností zahájili oficiálně provoz zmodernizované ČOV za účasti starostů Luhačovic, Pozlovic, pracovníků Krajského úřadu i KHS a zástupců dodavatelských firem.

Modernizace čistírny odpadních vod v Luhačovicích je v posledních letech druhou největší investicí do vodárenství na Zlínsku. Naše společnost a především obyvatelé Luhačovic díky ní získávají ty nejmodernější technologie, a to bez nutnosti investovat jedinou korunu z rozpočtu VaK Zlín. Moravská vodárenská totiž vše pokryla z vlastních zdrojů,“ říká předseda představenstva VaK Zlín Svatopluk Březík.

Výše uvedenou částku totiž investuje ze svých zdrojů MOVO, a to nad rámec peněz, které do obnovy a rozvoje infrastruktury vkládá skrze nájemné.

Čistírna odpadních vod v Luhačovicích získala novou technologii, která umožní efektivní odstraňování znečištění zejména dusíkatého původu, ale současně i dalších cizorodých látek. Kromě celkové modernizace technologií i celého areálu má nyní luhačovická čistírna i nový řídicí systém.

Na čistírnu je napojeno zhruba šestnáct tisíc obyvatel nejen Luhačovic, ale i Pozlovic a Podhradí. Měsíčně se zde vyčistí až sto tisíc kubických metrů vody, tedy téměř čtyřicet litrů za vteřinu. „Tato investice je z našeho pohledu zásadní, protože řeší nejen technologický problém, ale otevírá možnosti dalšího budoucího rozvoje města i Lázní Luhačovice“, dodává Svatopluk Březík.

Zdroj fotografie: Vodovody a kanalizace Zlín