MMR rozdělí téměř 50 milionů korun na demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách

| zdroj: MMR ČR0

Technicky a stavebně nevyhovující chátrající objekty mohou ohrožovat zdraví a životy občanů. Demolice jsou pro obce finančně náročně, a tak jsem ráda, že můžeme obcí a městům pomoci,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Na ministerstvu se sešlo celkem 38 žádostí o podporu s celkovým požadavkem přes 80 milionů korun. Nejvíce projektů bude realizovaných v Olomouckém, Zlínském a Ústeckem kraji. Výzva na příští rok se opět plánuje vyhlásit na podzim letošního roku.

Podprogram Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách vychází z dokumentu Souhrnný akční plán strategie restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje 2017-2018 a je vyhlašován každoročně již od roku 2016. Podprogram je zaměřen na podporu demolic budov v obcích s rizikem vzniku sociálně vyloučené lokality. Demolice bude následována revitalizací prostoru tak, aby jej bylo možné plnohodnotně využít v rozvoji obce a zamezit vzniku oblastí se sociální segregací.

Seznam vyhodnocených žádostí naleznete v dokumentech ke stažení zde.

Foto: zdroj MMR ČR