Ministr Havlíček ocenil české start-upy, vůbec poprvé udělil cenu Country for the Future

| zdroj: MPO ČR0

aktuality.jpg
zdroj: MPO ČR

V rámci Dne Technologické agentury ČR, který se konal on-line ve čtvrtek 5. listopadu, vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček ocenil české start-upy. Vůbec poprvé v historii udělil cenu Country for the Future. Získala ji firma Blindspot Solutions za aplikaci PARSS, která umožňuje plánování lidských zdrojů, resp. pracovních směn v době pandemie.

Srdečně gratuluji Štěpánu Kopřivovi a firmě Blindspot Solutions. Vývoj aplikace MPO podpořilo v programu Czech Rise Up. Aplikace PARSS umožňuje podnikům a organizacím všech velikostí i oblasti působení chytře rozvrhnout pracovní harmonogram zaměstnanců s eliminací ohrožení jejich zdraví a nákazy v období pandemie,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

“Aplikaci PARSS jsme vyvinuli ve velmi krátkém čase. Naší hlavní motivací je poskytnout firmám a institucím nástroj, který jim umožní rozvrhovat lidské zdroje i v době pandemie a snížit tak nebezpečí šíření nemocí. Vážíme si podpory MPO, děkujeme za udělenou cenu, máme z ní velkou radost,” říká zakladatel a technologický ředitel společnosti Blindspot Solutions Štěpán Kopřiva.

Vicepremiér Havlíček dodává, že před spuštěním je na MPO v tuto chvíli Czech Rise Up 2.0, ze kterého chce resort opět podpořit inovativní podniky, které využívají moderních technologií v medicínských a nemedicínských řešení pro zvládnutí následků koronaviru.

V Czech Rise Up 2.0 chceme navázat na úspěšný program Czech Rise Up, který podpořil mnoho inovativních řešení pro boj s koronavirem, jako například právě aplikaci PARSS. V novém programu chceme pokračovat v účinné podpoře řešení proti pandemii, ale také zvýšit soběstačnost a konkurenceschopnost výroby strategických produktů v ČR, jak v oblasti zdravotnických produktů a ochranných pomůcek, tak třeba v oblasti digitálních technologií. Ruku v ruce s tím jdou samozřejmě i nové příležitosti pro export,“ doplňuje náměstek ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko. Předpokládá se, že Czech Rise Up 2.0 bude spuštěn v druhé polovině listopadu.

„Pandemie koronaviru urychlila zavádění inovací a transfer technologií do praxe, ukázala tak, že je možné využít mnoho opatření z Inovační strategie ČR 2019 – 2030. V činnostech pokračujeme, mimo jiné chystáme podporu spin-off prostředí a akademické sféry, která se velmi intenzivně zapojuje do boje s COVID-19,“ říká koordinátor Inovační strategie ČR Robin Čumpelík

Technologická agentura ČR (TA ČR) předala již podeváté ocenění nejlepším projektům aplikovaného výzkumu s vysokým přínosem pro společnost. Celým Dnem TA ČR 2020 diváky provázela otázka s velkým prostorem pro zamyšlení: „Jste připraveni na budoucnost?“ a program byl uzpůsoben současné situaci. MPO již tradičně udělilo Dni TA ČR záštitu. Podrobnosti včetně vítězů jsou na TA ČR.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Nadace partnerství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.