MiNiGRANTy rozdělily 750 tisíc korun mezi 29 projektů

| autor: PVK0

MiNiGRANTy rozdělily 750 tisíc korun mezi 29 projektů

„Vybírali jsme z téměř padesáti projektů. Věřím, že i letos jsme měli šťastnou ruku. Všem patří velké poděkování,“ řekl generální ředitel PVK Petr Mrkos.

Finanční prostředky tradičně na podporu pěstounské péče, k dobrovolným hasičům, na revitalizaci rybníku, na pomoc postiženému děvčátku či na projekt omezování jednorázových plastů na kulturních akcích. Pozadu nezůstaly ani projekty na osvětovou činnost v oblasti životního prostřední.

PVK společně s Nadačním fondem Veolia za dvanáct ročníků MiNiGRANTů podpořily na 219 projektů v celkové výši téměř 7,3 miliónů korun. Tento unikátní program má za cíl motivovat zaměstnance rozvíjet projekty orientované na sociální oblast, volnočasové a výchovné aktivity, podporovat komunitní život, sport, kulturu či ochranu životního prostředí. „Velmi si vážíme toho, kolik našich kolegů se ve volném čase věnuje dobrovolnictví, pomáhá potřebných, pečuje o životní prostředí, pracuje s dětmi a mládeží, angažuje se v komunitním životě či přispívá k zachování kulturního dědictví,“ prohlásila Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia.

Nadační fond Veolia v rámci celé skupiny Veolia letos přispěl na 120 projektů částkou 3 075 998 korun. Od startu MiNiGRANTů v roce 2008 podpořil 1 279  projektů částkou více než 37 miliónů korun.

Foto: ilustrační/ Pixabay