Mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY-KANALIZACE dnes začala

| autor: Hana Tomášková0

Mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY-KANALIZACE dnes začala

Letošní výstava VOD-KA 2019 probíhá 21.–23. května 2019 v areálu PVA Praha – Letňany. Pořadatelem a odborným garantem výstavy je Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR, z.s. (SOVAK ČR), organizátorem je společnost EXPONEX. Mediálním partnerem akce je i Průmyslová ekologie.

Na programu je mnoho zajímavých přednášek. „Zcela určitě se bude diskutovat problematika extrémních jevů, jako jsou sucho či povodně, hospodaření s pitnou vodou, její kvalita nebo nakládání s dešťovými vodami,“ říká o výstavě Oldřich Vlasák, ředitel a člen představenstva Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR, z.s. (SOVAK ČR).

Přednášky začínají legislativním blokem

Návrh vodního zákona je zatím v legislativním procesu. Zavádí povinnost na krajské a ústřední úrovni zpracovat Plány pro zvládání sucha a stavu nedostatku vody. Následovat bude představení návrhu odpadových zákonů a diskuze o přechodu na oběhové hospodářství.

Bohatý je i doprovodný program

Ve dnech 21.–22. 5. na volné ploše před halou č. 3 probíhá 16. ročník Vodárenské soutěže zručnosti. Konečné vyhodnocení proběhne na polygonu soutěže 22. 5. v 16:00 hod., slavnostní vyhlášení téhož dne na společenském večeru.

Proběhne i soutěž o nejlepší expozici a soutěž o nejlepší vystavené exponáty ZLATÁ VOD-KA. Vyhlášení vítězných exponátů a nejlepší expozice proběhne na slavnostním večeru 22. 5. Exponáty si návštěvníci výstavy budou moct prohlédnout i na stáncích oceněných firem.

U vstupu do haly 2D je možné zhlédnout vybrané fotografie z dvanáctého ročníku fotografické soutěže VODA 2019. Tématem letošního ročníku fotosoutěže byly Vodní skvosty. Hodnoceno bylo celkem 244 snímků od 92 autorů a vyhlášení výsledků proběhne na společenském večeru 22. 5.

V hale 2D probíhá JOB-ka, největší veletrh v České republice zaměřený na oborové a mezioborové vodohospodářské profese. Prezentuje se zde více než 355 českých a zahraničních firem. Ve stejné hale je možné sledovat i praktickou část soutěže učňů. Uskuteční se zde jedno z regionálních kol soutěže žáků Středních odborných škol a Středních odborných učilišť, oboru Instalatér, probíhající pod patronací Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, zorganizoval ve spolupráci s pořadatelem výstavy Cech instalatérů ČR.

Další informace o programu najdete zde.

Výstava se uzavírá 23.5.2019 v 16:00 hodin.

Foto: Petr Jarolímek/ Průmyslová ekologie