Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY-KANALIZACE dnes začala

| autor: Hana Tomášková0

Mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY-KANALIZACE dnes začala

Letošní výstava VOD-KA 2019 probíhá 21.–23. května 2019 v areálu PVA Praha – Letňany. Pořadatelem a odborným garantem výstavy je Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR, z.s. (SOVAK ČR), organizátorem je společnost EXPONEX. Mediálním partnerem akce je i Průmyslová ekologie.

Na programu je mnoho zajímavých přednášek. „Zcela určitě se bude diskutovat problematika extrémních jevů, jako jsou sucho či povodně, hospodaření s pitnou vodou, její kvalita nebo nakládání s dešťovými vodami,“ říká o výstavě Oldřich Vlasák, ředitel a člen představenstva Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR, z.s. (SOVAK ČR).

Přednášky začínají legislativním blokem

Návrh vodního zákona je zatím v legislativním procesu. Zavádí povinnost na krajské a ústřední úrovni zpracovat Plány pro zvládání sucha a stavu nedostatku vody. Následovat bude představení návrhu odpadových zákonů a diskuze o přechodu na oběhové hospodářství.

Bohatý je i doprovodný program

Ve dnech 21.–22. 5. na volné ploše před halou č. 3 probíhá 16. ročník Vodárenské soutěže zručnosti. Konečné vyhodnocení proběhne na polygonu soutěže 22. 5. v 16:00 hod., slavnostní vyhlášení téhož dne na společenském večeru.

Proběhne i soutěž o nejlepší expozici a soutěž o nejlepší vystavené exponáty ZLATÁ VOD-KA. Vyhlášení vítězných exponátů a nejlepší expozice proběhne na slavnostním večeru 22. 5. Exponáty si návštěvníci výstavy budou moct prohlédnout i na stáncích oceněných firem.

U vstupu do haly 2D je možné zhlédnout vybrané fotografie z dvanáctého ročníku fotografické soutěže VODA 2019. Tématem letošního ročníku fotosoutěže byly Vodní skvosty. Hodnoceno bylo celkem 244 snímků od 92 autorů a vyhlášení výsledků proběhne na společenském večeru 22. 5.

V hale 2D probíhá JOB-ka, největší veletrh v České republice zaměřený na oborové a mezioborové vodohospodářské profese. Prezentuje se zde více než 355 českých a zahraničních firem. Ve stejné hale je možné sledovat i praktickou část soutěže učňů. Uskuteční se zde jedno z regionálních kol soutěže žáků Středních odborných škol a Středních odborných učilišť, oboru Instalatér, probíhající pod patronací Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, zorganizoval ve spolupráci s pořadatelem výstavy Cech instalatérů ČR.

Další informace o programu najdete zde.

Výstava se uzavírá 23.5.2019 v 16:00 hodin.

Foto: Petr Jarolímek/ Průmyslová ekologie

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ