Město připravuje novou cyklostezku na přehradě

| autor: Brno0

Město připravuje novou cyklostezku na přehradě

Dalším krokem pro zatraktivnění lokality je výstavba šestikilometrové cyklistické stezky mezi Rakovcem a hradem Veveří.

V loňském roce uzavřeli zástupci kraje a města rámcovou dohodu o spolupráci při koordinaci, přípravě a realizaci stavby silnice II/34, cyklostezky mezi hradem Veveří a Rakovcem a cyklostezky Svratecká.  Projektový záměr na vybudování nové cyklistické stezky schválila Rada města Brna a zařadila jej do závazného plánu investic. „V posledních letech výrazně vzrostla cyklistická doprava v Brně. Zvláště přehrada je hojně vyhledávanou oblastí. Na kole sem jezdí nejen místní, ale také turisté. Propojení Rakovce a lávky pod hradem Veveří dlouhodobě chybělo. Stavba tři metry široké stezky by zahrnovala i instalaci inženýrských sítí, potřebných opěrných zdí a propustku, který odvede dešťovou vodu,“ vysvětlil radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

V lokalitě je potřeba dořešit majetkoprávní vztahy a následně bude zpracována projektová příprava. I s těmito kroky by podle odhadů investice měla dosáhnout zhruba 86 milionů korun. Ve hře jsou tři možné varianty výsledné podoby cyklostezky. Dvě se liší jen nepatrně v některých úsecích. Třetí počítá s mostem přes přehradu v oblasti pláže na Kozí horce. Toto řešení by navýšilo celkovou cenu o 40 milionů korun.

Foto: ilustrační/ Pixabay