Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Město Loštice otevřelo nejmodernější sběrný dvůr v Olomouckém kraji

| autor: JRK Česká republika0

Město Loštice otevřelo nejmodernější sběrný dvůr v Olomouckém kraji

Tou zásadní je evidenční systém, který vede k úsporám a motivuje občany ke třídění. Sběrný dvůr vybudovala společnost JRK díky podpoře města Loštice.

Cílem zastupitelů Loštic je, s pomocí nového sběrného dvora, separovat polovinu všech odpadů a to už během dvou let. Bude to možné proto, že nová technologie bude občany motivovat k vyššímu třídění.

Sběrný dvůr nabídne obyvatelům pohodlné a jednoduché třídění odpadů. Ty se pak soustředí například do moderního zastřešeného ocelového kontejneru, velkoobjemových sběrných nádob, plastových popelnic apod. Občané mají rovněž k dispozici boxy na baterie či zdravotnický odpad.

Rozhodli jsme se vybudovat tak moderní sběrný dvůr proto, abychom zvýšili míru třídění a v konečném důsledku tak ušetřili peníze,“ vysvětluje starostka obce Šárka Havelková Seifertová a dodává: „pomocníkem, který nám pomůže k úsporám, je především evidenční systém sběrného dvora. Díky němu jsme získali přesný přehled domácností, které odpad odevzdají. Systém navíc nastavil i spravedlivý bonusový systém pro občany.“

Video sběrného dvora i komentáře starostky Šárky Havelkové Seifertové najdete ve videu zde: https://youtu.be/3v3WwFLoWFg

V Lošticích je součástí sběrného dvora evidenční systém ECONIT. Jeho hardwarová část představuje nástroje na sběr dat – tedy čtečky, které načítají kódy, a ta softwarová zase pracuje s daty.

Systém je přizpůsobený potřebám obce Loštice. Kromě toho, že zde mají přehled o množství odpadů, které vyprodukují různé subjekty, tak systém ECONIT šetří zastupitelům i administrativu.

„Připravuje totiž přehledné statistiky a grafy ohledně nakládání s odpady, ale také vytváří výkazy pro Integrovaný systém plnění ohlašovacích povinností (ISPOP) či Systém sběru a recyklace obalových odpadů (EKO-KOM),“ uvádí Robin Liška – regionální manažer společnosti JRK.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards