Lesy města Písku obnovily rybníky Dolní a Nový Markovec

| zdroj: Písek0

zdroj: mesto-pisek.cz

Rybníky Dolní a Nový Markovec nedaleko Oldřichova se minulý rok dočkaly obnovy. Obě vodní nádrže byly zarostlé, chyběly jim přelivy, rybník Nový byl navíc kvůli protržené hrázi několik let bez vody.

„Nechali jsme z obou rybníků odtěžit sediment, vybudovali jsme přelivy, opravili hráz Nového rybníku. Díky provedeným pracím se podařilo zvýšit kapacitu obou nádrží. Navíc jsme ještě upravili terén v okolí obou nádrží,“ řekl Václav Zámečník, ředitel Lesů města Písku, které se o městské rybníky starají. Náklady na obnovu obou nádrží dosáhly téměř 1,5 milionu korun bez daně. V plánu je chovat v obou nádržích ryby, nebude se však jednat o intenzivní chov. Na jaře by měla do obou rybníků přijít násada kapra a amura.

Rybníky Dolní a Nový Markovec jsou součástí soustavy čtyř rybníků. První z nich, rybník Čekal, Lesy města Písku renovovaly v roce 2022. Posledním rybníkem soustavy je Horní Markovec, který ale městu Písek nepatří.