Lesy ČR sečou kvůli chráněným rostlinám horské louky na Jesenicku

| autor: Lesy ČR0

Lesy ČR sečou kvůli chráněným rostlinám horské louky na Jesenicku

Jedná se například o prstnatec bezový, mečík střechovitý nebo různé druhy orchidejí.Tráva na 1,45 hektarech se seče U Kapličky, v přírodním památce Chebzí, na Mlynářské louce a také v katastrálním území Česká Ves.

Dříve louky sekali dobrovolníci. Letos práci organizují Lesy ČR, které pozemky spravují. „Pro vzácné rostliny je právě v těchto končinách pravidelné sečení podmínkou  udržení populace,“ vysvětlil lesní správce z Jeseníku Filip Beneš.

Na sečení se podílí také spolek Woodcraft Jeseníky vedený Ladislavem Šuškou, učitelem a místním přírodovědným nadšencem.

Projekt finančně podporuje Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Letošní náklady činí 37 tisíc korun.

Foto: prstnatec bezový, zdroj Lesy ČR