Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Královéhradecký kraj podpoří výměnu zastaralého vytápění dalšími 157 miliony korun

| zdroj: Královéhradecký kraj0

Královéhradecký kraj podpoří výměnu zastaralého vytápění dalšími 157 miliony korun
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Zřejmě poslední možnost čerpat podporu na výměnu nevyhovujícího kotle na tuhá paliva budou mít lidé letos na konci srpna či začátkem září, kdy kraj rozdělí finanční prostředky z evropských i státních zdrojů v souhrnné částce okolo 130 milionů korun.

Žádat o podporu na výměnu starého kotle na tuhá paliva mohli občané Královéhradeckého kraje zatím naposledy v září loňského roku, kdy se jim otevřela již sedmá výzva kotlíkových dotací. Na krajský úřad dorazilo 1406 žádostí.

„Podmínky dotačního programu splnilo 1338 žádostí v celkovém objemu 157 milionů korun. Rozhodli jsme se vyhovět všem žadatelům a původní alokovanou částku 150 milionů jsme navýšili o zhruba sedm milionů korun,“ říká radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

Předmětem podpory je výměna nevyhovujícího kotle na tuhá paliva 1. nebo 2. emisní třídy za: kotel spalující výhradně biomasu (ruční i automat), tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel. Podpora může dosáhnout až 80 procent nákladů – nejvýše však 120 tisíc korun.

Královéhradecký kraj otevře další výzvu pro podávání žádostí o kotlíkovou dotaci letos na konci srpna či začátkem září. Bližší podmínky budou včas zveřejněny na webu Královéhradeckého kraje a dotačním portálu.

Foto: kr-kralovehradecky.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert