Krajští úředníci opět uklízeli přírodu. Z okolí Heřmanického rybníka vysbírali dvacet kubíků odpadu

| zdroj: Moravskoslezský kraj0

img-20240419-wa0010
zdroj: msk.cz

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Dobrovolníci vysbírali z okolí této přírodní památky dva velkoobjemové desetikubíkové kontejnery odpadu – hory plechovek, skleněných a plastových lahví, igelitových tašek, obalů, vysloužilého elektra, kusů nábytku, umělé hmoty, rybářských vlasců, pneumatik a dalších odpadků, kterých se jejich majitelé rozhodli zbavit a vyhodit je do přírody. Úklid odpadků je jednou z mnoha společensky odpovědných aktivit krajského úřadu, které jeho zaměstnanci vykonávají nad rámec svých pracovních povinností.