Kraj připravuje zateplení dalších tří školních budov

| autor: Pardubický kraj0

Kraj připravuje zateplení dalších tří školních budov

„V rámci nadcházející výzvy Operačního programu Životní prostředí je možné dosáhnout na dotaci 35-50 procent, proto chceme mít v zásobě dostatečný počet připravených projektů. Tam, kde se využívá rekuperace, je možné v samostatném projektu dosáhnout až na 70 procent. Předpokládané náklady tří připravovaných projektů jsou 66 milionů korun,“ uvedla radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Hana Štěpánová.

„Nejnáročnějším záměrem je úspora energie na Gymnáziu v Poličce, jehož hlavní budova je z roku 1901. Není sice památkou, ale má historizující charakter a není možné ji plošně zateplovat. Počítáme s výměnou oken, zateplení části střechy a výměnou zdroje tepla. Projekt by měl posoudit možnost zateplení administrativní budovy,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Další záměr řeší úspory energie na Vyšší odborné a střední škole stavební ve Vysokém Mýtě. Jedná se konkrétně o dílny, které jsou v dvoupodlažním objektu z 19. století a o jednopodlažní truhlárnu.

Posledním schváleným záměrem je zateplení Domova mládeže Integrované střední školy v Moravské Třebové, kde je stravovací zařízení a v 1. patře se nyní rekonstruují pokoje pro ubytování studentů.

Foto: Pardubický kraj