Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Kraj podpoří další výsadbu stromů ve středočeských obcích

| zdroj: Středočeský kraj0

vysadba2.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

Rada Středočeského kraje na dnešním jednání doporučila zastupitelstvu uvolnění více než 500 tisíc korun z Fondu na podporu výsadby stromů. Peníze by měli putovat do tří dalších středočeských obcí, které dotaci využijí na výsadbu zeleně.

Tento krok přispívá nejen ke zlepšení životního prostředí a veřejného prostoru, ale i vyrovnávání teplotních extrémů či zkvalitňování ovzduší v daných lokalitách. Finální slovo v poskytnutí daru bude mít krajské zastupitelstvo.

Z rozpočtu Středočeského kraje v rámci fondu na podporu výsadby stromů bude mezi 3 obce rozdělena částka ve výši 535 tisíc korun. Mezi žadatele patří obec Klecany na Praze – východ s projektem rekreačního parku u obecního hřiště či obec Lipník s výsadbou dřevin v obci. Finance na celkem dva projekty obdrží rovněž obec Sulice. Oba projekty jsou určeny na výsadbu listnatých stromů s cílem zkvalitnit veřejný prostor obce. „Naším cílem je podporovat středočeské obce v jejich snahách o zlepšení životního prostředí. Mám proto velikou radost, že můžeme opět podpořit výsadbu stromů v dalších třech obcích. Tento krok přispívá nejen ke zlepšení kvality našeho ovzduší, zároveň také dochází ke zkvalitňování veřejného prostoru v našich obcích,“ dodává radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Jana Skopalíková.

Výše poskytnutého daru je určena násobkem počtu vysazených stromů v rámci projektu a částky 1 500 Kč na 1 vysazený strom. Obce mohou žádosti o dotace zasílat do 16. prosince tohoto roku.

Veškeré informace obce naleznou zde.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Wasten
JRK
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ
Nevajgluj
ZEVO Písek
Logo SKS
Meva