Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů korun

| zdroj: Liberecký kraj0

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů korun
„Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

Největší plochu pozemků, zhruba 8.584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru přibližně 3.768 m2.

Investice do chodníků rovněž napomáhají dalšímu rozvoji samospráv. „Majetkoprávní vypořádávání pozemků je pro obce mnohdy velice náročné a nákladné. Kraj jim tímto způsobem může situaci alespoň částečně ulehčit. A dokud budeme mít vhodné pozemky, budeme v tom určitě pokračovat,“ uzavřela Jitka Volfová.

Foto: zdroj Liberecký kraj