Kraj hledá úspory energií ve svých budovách. Modernizovat se budou čtyři objekty v novoměstské nemocnici

| autor: Kraj Vysočina0

„Dva objekty oddělení dlouhodobě nemocných, objekt ředitelství a objekt lékárny se dočkají rekonstrukce v podobě výměny okenních a dveřních výplní a zateplení kontaktním zateplovacím systémem, přičemž na prvních třech zmíněných objektech by měly být stavební práce zahájeny na podzim tohoto roku a hotovy do 18 měsíců od předání staveniště. Maximální celkové náklady na zateplení všech čtyř objektů jsou necelých 40 milionů korun,“ upřesňuje Martin Kukla, náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku.

Projekty budou spolufinancovány Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Kraj Vysočina aktivně vyhledává možnosti realizace projektů na snižování energetické náročnosti budov ve vlastnictví kraje. Již nyní jsou v přípravě další projekty, na něž kraj hodlá využít příležitosti získání prostředků z evropských fondů.

Foto: ilustrační/ Pixabay