Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Klimatour: Přidejte se na kus cesty

| autor: Kraj Vysočina0

Klimatour: Přidejte se na kus cesty

17. – 20. června proběhne už 8. ročník akce Klimatour. Cyklistický peloton letos projede obcemi Litohoř, Domamil, Budkov, Nové Syrovice, Dešov, Mladoňovice, Police a Jemnice, kde pak svou trasu zakončí. Akce se uskuteční pod záštitou Martina Hyského, politika Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21.

„Štafeta odstartovala před osmi lety na Třebíčsku, objela celou Vysočinu a nyní se vrací opět do okolí měst Moravské Budějovice a Jemnice. Pro děti ze zapojených měst a obcí budou připraveny hry a soutěže s tematikou ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje nebo workshop na téma čistoty životního prostředí, předcházení vzniku odpadů, třídění a nakládání s odpady. Kromě toho budou poučeny o pravidlech silničního provozu a naučí se, jak si poradit s poskytováním první pomoci,“ uvedl radní Martin Hyský. Také žáci si připraví krátké vystoupení, kterým představí svou školu, obec nebo činnost, které se rádi věnují. Předáváním symbolické štafety, které proběhne až do poslední zastávky v Jemnici, navážou školy na loňský ročník, kde cyklisté převzali štafetu od poslední navštívené školy v Šebkovicích.

Kulturní a tematický program zajišťují členové Spolku KUŠ pro environmentální a multikulturní výchovu.

Akce se koná v rámci projektu Podpora čisté mobility v Kraji Vysočina spolufinancovaného Státním fondem životního prostředí ČR.

Kontakt: Šmikmátorová Gabriela, tel. 564602586, mobil: 724650276, e-mail: smikmatorova.g@kr-vysocina.cz

Další informace najdete zde.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ