2. 5. 2019  |  Aktuality  |  Autor: Středočeský kraj

Jizerní Vtelno dostane sedmimilionovou dotaci na kanalizaci a čističku

Zastupitelé schválili žádost obce Jizerní Vtelno o dotaci ve výši 7 milionů korun na dokončení výstavby kanalizace a čističky odpadních vod. Celkové náklady akce dosáhnou 65,919 milionů korun, přičemž 41,838 milionů dostane obec formou dotace od Ministerstva zemědělství ČR, část bude financovat ze svých zdrojů (2 miliony korun) a část z bankovního úvěru (15 milionů korun).

„V průběhu výstavby došlo k navýšení nákladů akce, které není obce Jizerní Vtelno schopná pokrýt ze svého rozpočtu. Tyto náklady souvisí především s tím, že část kanalizace vede pod komunikací I/16, která prochází rekonstrukcí. Ukázalo se, že je nutné zajistit její přeložení, vybudovat hloubený tunel a komunikaci následně kompletně opravit,“ říká náměstek hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD) s tím, že i získání bankovního úvěru je podmíněné poskytnutím dotace od kraje. „Pokud bychom nepřispěli, pak by se stavba musela zastavit a zakonzervovat. Utrpěli by tím především občané,“ vysvětluje dále Miloš Petera.

Dotace ve výši 7 milionů korun bude v hrazena z krajského rozpočtu pro rok 2020.

Foto: ilustrační/ redakce