Jihomoravský kraj letos znovu ocení studentské práce s tematikou ochrany životního prostředí

| zdroj: Jihomoravský kraj0

tai-jyun-chang-ap6baZcbAho-unsplash
zdroj: unsplash.com

22. ročník Soutěže studentských prací zaměřených na životní prostředí se vztahem k Jihomoravskému kraji zve k přihlášení všechny autory bakalářských a diplomových prací obhájených na akademické půdě na podzim roku 2023 nebo na jaře roku 2024. Ty nejlepší kraj ocení finančním darem a čestným uznáním.

Přihlášené práce zhodnotí odborná komise složená ze zástupců vysokoškolských pedagogů a odborníků z praxe, oceněné práce pak získají finanční odměnu (1. místo – 15 000 Kč, 2. místo – 10 000 Kč, 3. místo – 5 000 Kč).

„Po zkušenostech z loňských let víme, že se i ve studentských pracích můžeme inspirovat. Nejdůležitější pro nás ale je podporovat vztah mladých k lidí k životnímu prostředí a k tématům, která nás budou i kvůli klimatické změně provázet v příštích dekádách. Aktivní přemýšlení nad tím, co se dá v krajině změnit a jak využít technologie pro její zachování, je klíčové,“ říká náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí Lukáš Dubec.

Obhájené práce je potřeba doručit v tištěné a elektronické podobě spolu s jednostránkovou anotací (min. 1200 znaků) a kopií posudků vedoucího a oponenta práce do 28. června 2024 na podatelnu Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Vyhodnocení soutěže proběhne na konci roku 2024.