31. 5. 2019  |  Aktuality  |  Autor: Město Jihlava

Jihlava je druhá nejlepší v třídění elektronického odpadu

Každý Jihlavan za minulý rok vytřídil necelé 4 kilogramy elektroodpadu. Jihlava se tak umístila jako druhá v kategorii měst do 90 tisíc obyvatel v soutěži Hejbni elektrem pro lepší život.

Celostátní soutěž byla v loňském roce vyhlášena společnost ELEKTOWIN, která zajišťuje kolektivní sběr a recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů.

„Další potvrzení, že Jihlavané dokáží poctivě třídit. Není to jenom elektroodpad, v minulosti jsme dostali například Odpadového oskara za nízkou produkci komunálního odpadu od Arniky. V současné době je však potřeba občany naučit, jak nevytvářet odpad vůbec, proto startujeme kampaň Jihlava bez odpadu? Beze všeho!,“ uvedla Katarína Ruschková z odboru životního prostředí jihlavského magistrátu.

Jihlavu ve sběru elektroodpadu předběhl pouze Děčín, a to s více jak 4 kilogramy za obyvatele. Soutěž byla zahájena na začátku dubna minulého roku a započítaly se do ní výsledky dosažené k poslednímu březnu letošního roku.

První tři soutěžící byli také odměněni finančně. Ekologický fond, který spravuje odbor životního prostředí, se díky výhře navýšil o 40 tisíc korun. „Peníze půjdou do zmíněné kampaně, která Jihlavanům přiblíží život v rámci takzvaného zero-waste. Již nyní jsou například na Turistickém informačním centru ke koupi látkové pytlíky na ovoce či zeleninu, aby se zamezilo používání těch jednorázových, igelitových,“ doplnila Katarína Ruschková.

Jihlava je druhá nejlepší v třídění elektronického odpadu

Foto: Jihlava