Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Jihlava je druhá nejlepší v třídění elektronického odpadu

| autor: Město Jihlava0

Jihlava je druhá nejlepší v třídění elektronického odpadu

Celostátní soutěž byla v loňském roce vyhlášena společnost ELEKTOWIN, která zajišťuje kolektivní sběr a recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů.

„Další potvrzení, že Jihlavané dokáží poctivě třídit. Není to jenom elektroodpad, v minulosti jsme dostali například Odpadového oskara za nízkou produkci komunálního odpadu od Arniky. V současné době je však potřeba občany naučit, jak nevytvářet odpad vůbec, proto startujeme kampaň Jihlava bez odpadu? Beze všeho!,“ uvedla Katarína Ruschková z odboru životního prostředí jihlavského magistrátu.

Jihlavu ve sběru elektroodpadu předběhl pouze Děčín, a to s více jak 4 kilogramy za obyvatele. Soutěž byla zahájena na začátku dubna minulého roku a započítaly se do ní výsledky dosažené k poslednímu březnu letošního roku.

První tři soutěžící byli také odměněni finančně. Ekologický fond, který spravuje odbor životního prostředí, se díky výhře navýšil o 40 tisíc korun. „Peníze půjdou do zmíněné kampaně, která Jihlavanům přiblíží život v rámci takzvaného zero-waste. Již nyní jsou například na Turistickém informačním centru ke koupi látkové pytlíky na ovoce či zeleninu, aby se zamezilo používání těch jednorázových, igelitových,“ doplnila Katarína Ruschková.

Jihlava je druhá nejlepší v třídění elektronického odpadu

Foto: Jihlava

Úvodní foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema