Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Jihlava je druhá nejlepší v třídění elektronického odpadu

| autor: Město Jihlava0

Jihlava je druhá nejlepší v třídění elektronického odpadu

Celostátní soutěž byla v loňském roce vyhlášena společnost ELEKTOWIN, která zajišťuje kolektivní sběr a recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů.

„Další potvrzení, že Jihlavané dokáží poctivě třídit. Není to jenom elektroodpad, v minulosti jsme dostali například Odpadového oskara za nízkou produkci komunálního odpadu od Arniky. V současné době je však potřeba občany naučit, jak nevytvářet odpad vůbec, proto startujeme kampaň Jihlava bez odpadu? Beze všeho!,“ uvedla Katarína Ruschková z odboru životního prostředí jihlavského magistrátu.

Jihlavu ve sběru elektroodpadu předběhl pouze Děčín, a to s více jak 4 kilogramy za obyvatele. Soutěž byla zahájena na začátku dubna minulého roku a započítaly se do ní výsledky dosažené k poslednímu březnu letošního roku.

První tři soutěžící byli také odměněni finančně. Ekologický fond, který spravuje odbor životního prostředí, se díky výhře navýšil o 40 tisíc korun. „Peníze půjdou do zmíněné kampaně, která Jihlavanům přiblíží život v rámci takzvaného zero-waste. Již nyní jsou například na Turistickém informačním centru ke koupi látkové pytlíky na ovoce či zeleninu, aby se zamezilo používání těch jednorázových, igelitových,“ doplnila Katarína Ruschková.

Jihlava je druhá nejlepší v třídění elektronického odpadu

Foto: Jihlava

Úvodní foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ