Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Jihlava je bronzová ve finále LivCom Awards

| zdroj: Jihlava0

Jihlava je bronzová ve finále LivCom Awards

Město Jihlava opět uspělo ve finále mezinárodní soutěže LivCom Awards (The International Awards for Liveable Communities). Jde o celosvětovou soutěž měst zaměřenou na mezinárodní dobrou praxi v oblasti životního prostředí. Primátorka Jihlavy Karolína Koubová a náměstek Vít Zeman v pátek převzali v Římě ocenění za 3. místo v kategorii měst od 20 do 75 tisíc obyvatel.

Cílem soutěže je rozvíjet a zlepšovat kvalitu života občanů, aby se dané město stalo místem, kde stojí za to žít. Jihlava uspěla se svými projekty už v roce 2013, když si cenu za 2. místo přebral Rudolf Chloupek v čínském městě Xiamen.

Soutěž se věnuje trvale udržitelnému rozvoji měst, kvalitě života a životnímu prostředí v obcích a koná se od roku 1997. Porota hodnotí přístup radnic ke zvelebování krajiny, péči o dědictví, ekologicky citlivá opatření, zapojování veřejnosti do projektů a podobně. Každoročně vybírá ze stovek projektů.
Díky účasti v soutěži některá města navazují mezinárodní spolupráci a vyměňují si zkušenosti. Úspěch mohou využít k podpoře turistiky a zviditelnění se i v mezinárodním měřítku.

Foto: zdroj Jihlava

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert