Jaké dotační tituly jsou vyhlášeny v programu Podpora rozvoje regionů 2019+?

| autor: Hana Tomášková| zdroj: MMR ČR0

penize0.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Národní dotace pro rok 2021 jsou připraveny. Prvním vyhlášeným programem je „Podpora rozvoje regionů 2019+“, pro který je určeno 3,011 miliardy korun.

Dopravní infrastruktura a rekonstrukce veřejných budov

"Na obnovu místních komunikací a rekonstrukce veřejných budov se nám podařilo prosadit dvě miliardy korun. Pro vedení obcí to jsou cenné peníze, které mají charakter nezpochybnitelných investic – zvláště místní komunikace jsou životně důležitými tepnami v obcích. Po roční přestávce vyhlašujeme opět výzvu na obnovu dopravní infrastruktury. Jsem proto ráda, že se nám podařilo navýšit alokaci tohoto programu a věřím, že se nám přes něj podaří prosadit realizaci kvalitních a potřebných projektů. Ekonomiku můžeme nastartovat jedině investicemi," říká ministryně pro místní rozvoj, Klára Dostálová.

Dotační tituly

Pro rok 2021 Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlašuje v rámci programu „Podpora rozvoje regionů 2019+“ tyto dotační tituly: Místní komunikace, Rekonstrukce veřejných budov, Dopravní infrastruktura, Sportovní infrastruktura, Podpora vítězů soutěže Vesnice roku, Místa aktivního a pasivního odpočinku a Dostupnost služeb.

Revitalizace území

Do konce měsíce října budou dále vyhlášeny výzvy na Bezbariérové obce, Euroklíč a  Revitalizace území, konkrétně Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách.

V listopadu pak budou vyhlášeny výzvy na obnovu obecního a krajského majetku poškozeného živelní pohromou v roce 2020, na podporu bydlení i na podporu cestovního ruchu, konkrétně na doprovodnou infrastrukturu cestovního ruchu a marketingové aktivity.