Jaké budou strategické projekty OPST?

| zdroj: Ústecký kraj0

Image (1)
zdroj: kr-ustecky.cz

V prostorách ICUK proběhlo společné setkání zástupců Ústeckého kraje, Ministerstva životního prostředí, Státního fondu životního prostředí a nositelů strategických projektů podaných do Operačního programu Spravedlivá transformace.

V rámci setkání prezentovali jednotliví nositelé své projekty a jejich připravenost. Postupně je bude také projednávat Regionální stálá konference, finální rozhodnutí o přidělení dotace případně její výši je pak na řídícím orgánu, tedy Ministerstvu životního prostředí.

„Strategických projektů bylo nakonec podáno devět a jejich nositelé představují široké spektrum zástupců regionu, od veřejné správy přes univerzitu až po podnikatele a velké společnosti. V tuto chvíli je na každém z předkladatelů, aby svůj projekt obájil a získal dotaci. Děkuji jim za práci, kterou na přípravě projektů odvedli. Ústecký kraj je připravený ke spolupráci a zároveň již vyhlásil a připravuje další řadu tematických výzev s dopadem do celého kraje,“ upřesnila radní Iva Dvořáková.

Již 12. března bude Regionální stálá konference projednávat dva projekty, a to RUR a Synergis. O přidělení dotace by měl řídící orgán rozhodnout v prvním pololetí tohoto roku.
Operační program Spravedlivá transformace má za cíl kompenzovat dotčeným krajům odchod od těžby uhlí a zajistit konkurenceschopnost s důrazem na čistou energii a moderní technologie.