Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Jak zvládají obce implementovat novou odpadovou legislativu? Jak se vyrovnávají s nově nastavenými cíli?

| zdroj: VIDA conference.0

vida
zdroj: Vida Conference

Po sérii webinářů se k odpadové tématice vrací organizátoři VIDA conference s dvoudenním programem nabitým informacemi a inspirativními zkušenostmi měst a obcí.

Jak se obce vyrovnávají s novou legislativou? Které oblasti odpadového hospodářství teď nejvíce rezonují? Jak dosáhnout třídících cílů a jak zároveň udržet náklady na odpadové hospodářství v rozumných mezích osvětlí na konferenci například starostka obce Sudice paní Olga Dočkalová, své výsledky představí také města Prachatice a Vsetín.

Jedním z klíčových témat konference je bioodpad a kuchyňský odpad. Jak na jeho zpracování a využití přinese inspiraci nejen Martin Groh z JRK, ale zejména město Chodov, které se rozhodlo snížit množství nevyužitých odpadů na skládkách tím, že zavedlo třídění zelených i kuchyňských odpadů z rodinných i z bytových domů.

Jak pomáhá digitalizace a automatizace při provozování moderních sběrných dvorů a předcházení vzniku odpadů? Zajímavé projekty představí Miroslav Jakuš z INISOFTu a zkušenosti z praxe starosta obce Trojanovice pan Jiří Novotný a jednatel městské firmy TEPVOS z Ústí nad Orlicí pan Václav Knejp.

Úvodní diskuzi k cílům, strategii i limitům oběhového hospodářství otevře David Surý z Ministerstva životního prostředí, Dan Jiránek ze Svazu měst a obcí, Petr Havelka z ČAOH a Miloš Kužvart z ČAObH. Chybět nebudou ani informace o aktuální situaci v přípravě nové odpadové legislativy, např. o zálohování PET lahví a financování projektů odpadového hospodářství.

Na závěr prvního dne konference bude příležitost i pro neformální diskuzi při degustaci dobrého vína.

Konference Odpadové hospodářství měst a obcí v praxi proběhne 30. 11. a 1. 12. 2022v Praze v hotelu Olympik i online formou.

Více na www.vidacon.cz

Dodavatel podkladů prohlašuje, že pokud poskytuje fotografie třetích osob, anebo jiné obrázkové a textové materiály, má nezpochybnitelný souhlas na jejich uveřejnění.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.