Jak zvládají obce implementovat novou odpadovou legislativu? Jak se vyrovnávají s nově nastavenými cíli?

| zdroj: VIDA conference.0

vida
zdroj: Vida Conference

Po sérii webinářů se k odpadové tématice vrací organizátoři VIDA conference s dvoudenním programem nabitým informacemi a inspirativními zkušenostmi měst a obcí.

Jak se obce vyrovnávají s novou legislativou? Které oblasti odpadového hospodářství teď nejvíce rezonují? Jak dosáhnout třídících cílů a jak zároveň udržet náklady na odpadové hospodářství v rozumných mezích osvětlí na konferenci například starostka obce Sudice paní Olga Dočkalová, své výsledky představí také města Prachatice a Vsetín.

Jedním z klíčových témat konference je bioodpad a kuchyňský odpad. Jak na jeho zpracování a využití přinese inspiraci nejen Martin Groh z JRK, ale zejména město Chodov, které se rozhodlo snížit množství nevyužitých odpadů na skládkách tím, že zavedlo třídění zelených i kuchyňských odpadů z rodinných i z bytových domů.

Jak pomáhá digitalizace a automatizace při provozování moderních sběrných dvorů a předcházení vzniku odpadů? Zajímavé projekty představí Miroslav Jakuš z INISOFTu a zkušenosti z praxe starosta obce Trojanovice pan Jiří Novotný a jednatel městské firmy TEPVOS z Ústí nad Orlicí pan Václav Knejp.

Úvodní diskuzi k cílům, strategii i limitům oběhového hospodářství otevře David Surý z Ministerstva životního prostředí, Dan Jiránek ze Svazu měst a obcí, Petr Havelka z ČAOH a Miloš Kužvart z ČAObH. Chybět nebudou ani informace o aktuální situaci v přípravě nové odpadové legislativy, např. o zálohování PET lahví a financování projektů odpadového hospodářství.

Na závěr prvního dne konference bude příležitost i pro neformální diskuzi při degustaci dobrého vína.

Konference Odpadové hospodářství měst a obcí v praxi proběhne 30. 11. a 1. 12. 2022v Praze v hotelu Olympik i online formou.

Více na www.vidacon.cz

Dodavatel podkladů prohlašuje, že pokud poskytuje fotografie třetích osob, anebo jiné obrázkové a textové materiály, má nezpochybnitelný souhlas na jejich uveřejnění.