Jak dál se sanací areálu Transporty? Kraj vyčlenil peníze a jedná o podpoře státu

| zdroj: Pardubický kraj0

Kraj v minulosti do sanace areálu a ochrany životního prostředí investoval stovky milionů korun.

„Stejně jako v předchozích letech jsme připraveni uvolnit finanční prostředky na dokončení sanace areálu. Nyní zbývá dokončit komplexní analýzu rizik a likvidaci vrtů v areálu. Ve spolupráci se společností Ekomonitor máme připravený projekt za přibližně 10 milionů korun a hledáme ve státu finančního partnera, který by nám mohl pomoci, protože v postkoronavirové době nemůžeme nést celé náklady jen my,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„V tuto chvíli ministerstvo identifikovalo dvě možnosti možné spoluúčasti. První z nich jsou evropské fondy, kde by mohla být teoreticky vyhlášena výzva z uspořených prostředků. Druhou možností je Státní fond životního prostředí, ze kterého jsme v minulosti čerpali například na sanaci areálu Vitky v Brněnci. V tuto chvíli jsme domluveni na přípravě memoranda se všemi dotčenými orgány, které jsou v areálu Transporty zainteresované,“ řekl hejtman Netolický.

Foto: zdroj Pardubický kraj