Hejtman jednal s náměstkem ministra průmyslu a obchodu o podpoře vysokorychlostního internetu

| autor: Ústecký kraj0

Cílem jednání bylo zahájit debatu, která probíhá s MPO napříč kraji. Jednání se zúčastnil také vedoucí odboru informatiky a organizačních věcí Jan Jelínek, vedoucí odboru regionálního rozvoje Pavel Hajšman a z MPO vedoucí oddělení P04 Petr Filipi.

Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci diskuze hovoří o přípravách výzvy na tzv. „internetové vouchery“, které umožní poskytnout finanční prostředky obyvatelům v lokalitách bez vysokorychlostního připojení s tím, že tento dotační titul by byl administrován skrze kraje.

Jedná se o typ spolupráce ve stylu „kotlíkové dotace“, avšak pro oblast zvyšování rychlosti internetového připojení. Cílem jednání je způsob, jak implementovat vouchery, které mají domácnosti a poskytovatele připojení motivovat i podporovat v přechodu na vysokorychlostní internet v kraji.

MPO aktuálně hledá cesty, jak program připravit, a k tomu slouží společná diskuze na úrovni krajů, která právě probíhá. Začátkem září bude tato problematika diskutována na zasedání Asociace krajů ČR.

Vpravo náměstek ministra průmyslu a obchodu Marian Piecha.

Vpravo náměstek ministra průmyslu a  obchodu Marian Piecha a Petr Filipi z MPO.

Foto: zdroj Ústecký kraj

Úvodní foto: ilustrační/ Pixabay