Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Hasiči opět vyjížděli k požáru skládky Celio u Litvínova

| autor: Pavel Mohrmann0

Podle www.e-mostecko.cz na Celiu tentokrát hořel odpad na ploše 30 krát 20 metrů. Hasičům trvalo dvě hodiny, než požár lokalizovali.

Podle informací z mosteckého magistrátu byl ve 3:50 hodin zpozorován ostrahou skládkového areálu společnosti požár v pátém sektoru skládky kategorie S-OO. Neprodleně byla povolána asistence hasičů. Po jejich příjezdu bylo přímé hoření zlikvidováno během přibližně 15 minut. Od páté hodiny ranní z místa požářiště stoupá pára a prostor o rozloze cca 30x20 m je ochlazován vodou a postupně zavážen zeminou.

K požárům na skládce by přitom již nemělo docházet. Krajský úřad Ústeckého kraje vydal 15. února 2019 rozhodnutí, jímž se mění integrované povolení pro zařízení Skládkový komplex Celio. Nové rozhodnutí důrazněji reaguje na značnou intenzitu požárů v tomto komplexu za poslední dobu.


Rozhodnutí reagovalo rovněž na důrazné připomínky vedení města Litvínova a jeho bezpečnostní rady, které byly směřovány na příslušné kompetentní orgány Krajského úřadu Ústeckého kraje a které byly vedeny snahou o přijetí, respektive uložení, takových opatření, aby se v co největší míře dařilo požáry omezit či jim úplně zabránit. Co vše měl provozovatel skládky zajistit se dočtete zde.

Požáry v Celio jsou časté a již jsme se jim v minulosti několikrát věnovali. Obří požár zasáhl skládku v srpnu 2017. Další velký požár zasáhl jednu z hal na Celiu vloni v září.

Obyvatelé Mostu a Litvínova bojují proti těmto událostem ji dlouhou dobu, zdá se ale, že zatím marně. Volání po důsledných a častých kontrolách, pokutách a dokonce po uzavření skládky zatím nebylo vyslyšeno.

Foto: Hořící skládka Celio/www.e-mostecko.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ