Evropský týden mobility se blíží

| autor: Hana Tomášková0

etm.png

Letos slaví Evropský týden mobility již 20 let. Každoroční iniciativa Evropské komise upozorňuje na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a inspiruje k možným řešením. Téma letošního roku je „Bezpečně a zdravě udržitelnou dopravou“ Cestovat zdravě = cestovat udržitelně.

Evropský týden mobility probíhá 16.-22. září.Mezi zapojená města patří například:

Praha

Hlavní město Praha, městské části a další partneři z řad městských a neziskových organizací připravují řadu akcí a doprovodných aktivit. Téma letošního roku zní: „Bezpečně a zdravě udržitelnou dopravou!“

Program akcí bude zveřejněn zde.

Hradec Králové

Kampaň Evropský týden mobility upozorňuje na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech. Cílem kampaně je podpořit zavádění opatření směřujících k udržitelné dopravě a motivovat občany vyzkoušet i jiné způsoby dopravy než automobil.

Program akcí najdete zde.

Jihlava

Mottem je Cestovat zdravě = cestovat udržitelně.

Program akcí najdete zde.

Hlučín

Této kampaně se Hlučín účastní na místní úrovni každý rok. Zaměřuje se především na cyklistiku v každém věku a pořádá tradiční a oblíbené cyklistické akce. Každý rok přibyde i nějaká novinka.

Plánované aktivity pro rok 2021
1. Cyklojízda – jízda pro veřejnost po Hlučínských cyklostezkách, ukončení této akce bude u Rodinné kavárny Hrášek – 19. 9. 2021
2. Jízda zručnosti – spolupráce s hlučínskou autoškolou. Letošní ročník bude na dopravním hřišti, soutěž pro žáky 5. tříd ZŠ ve zručnosti jízdě na kole – 16. 9. 2021
3. Malování u KD – pro mateřské školy, Dětskou rehabilitaci Hlučín a maminky – 17. 9. 2021
4. Den bez aut – spolupráce s Moravskoslezským krajem, který v druhé polovině roku vyhlašuje termín
a téma.

Otrokovice

Evropský týden mobility každoročně vyzývá, abychom se zamysleli nad udržitelnou dopravou a způsoby cestování, které pomáhají nejen životnímu prostředí, ale mohou nám pomoci zlepšit kondici a objevit krásy svého nejbližšího okolí. Týden plný aktivit přináší poznání i zábavu.

Program najdete zde.

Zapojí se do akce i vaše město či obec?

Více informací k ETM naleznete na:

Propagační materiály 2021
Loga a bannery ETM