23. 10. 2019  |  Téma  |  Autor: Hana Tomášková   |  Zdroj: Škoda auto, a.s.

Elektrické Citigo iV – horký kandidát na elektromobil pro municipality

Škoda automobil uvádí na trh nové Citigo iV. Jedná se o cenově nejdostupnější elektromobil a s využitím státní podpory má šanci stát se jednou z nejzajímavější možností pro municipality.

Citigo iV

Elektromobil s dojezdem 253 km podle metodiky WLTP a rychlým dobíjením se ve standardní výbavě prodává za 429 900 Kč. Má 8* let záruku na baterii. Při základním uspořádání Vám zavazadlový prostor nabídne objem 250 litrů, po sklopení opěradel zadních sedadel získáte úložný prostor o objemu 923 litrů.

Technické specifikace vozu:

MOTOR

Výkon (kW) 61

Točivý moment (Nm) 212

Kapacita baterie (kWh) 36,8

Baterie (Ah) 60

VÝKONY

Maximální rychlost (km/h) 130

Zrychlení 0–100 km/h (s) 12,3

Spotřeba paliva (kWh/ 100 km)

– kombinovaná WLTP* 14,8

– kombinovaná NEDC** 12,9

Výbava

Standardní výbava nabízí například černý interiér Style se stříbrnou lištou, Lane Assist (asistent udržování jízdního pruhu) nebo zatmavená zadní okna. Na přání si můžete dokoupit třeba tempomat, vyhřívání předních sedadel či signalizaci vzdálenosti při parkování vzadu.

Dobíjení

V domácích podmínkách dobijete baterii na 80 % její kapacity za 12 hodin a 37 minut. V nabíjecí stanici WallBox 7,2 kW bude trvat dobíjení pouze 4 hodiny a 8 minut. Oba tyto způsoby dobíjení využívají střídavý proud AC.

Pokud potřebujete zajistit rychlé dobíjení na cestě, využijete kombinovaný nabíjecí systém CCS, který pomocí stejnosměrného proudu dodá více výkonu, a to až 40 kW. Během pouhé hodiny dosáhnete 80 % nabití.

Dotace na nákup elektromobilu pro obce a města

Detaily se dozvíte v našem článku Dalších 100 mil. Kč pro obce na pořízení vozidel na alternativní pohony.

Strom v základní výbavě

Škoda auto a.s. dlouhodobě za každý automobil prodaný v České republice vysadí jeden stromek. Od roku 2007 do konce roku 2019 takto vrátí do přírody více než 912 000 sazenic.

* Na vozidlo CITIGO iV platí standardní záruka výrobce po dobu dvou let. Záruka 8 let / 160 000 km (dle toho, co nastane dřív) platí na vysokonapěťové baterie vozu.

Přesnou specifikaci vozu najdete zde.

Zdroj včetně fotografií: Škoda auto