Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Dalších 100 mil. Kč pro obce na pořízení vozidel na alternativní pohony

| autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s.r.o.0

Dalších 100 mil. Kč pro obce na pořízení vozidel na alternativní pohony

Nahrazení vozidel na tradiční pohony za vozidla na pohony alternativní může být jedním z kroků komplexního řešení, jak tohoto cíle dosáhnout.

V tuto chvíli nejsou podmínky výzvy zatím známé, ale dle vyjádření Státní fondu Životního prostředí, by měly být podmínky obdobné jako u výzvy předchozí, tedy:

  • nejvíce by měla být podporována vozidla typu „elektromobil“ a „plug-in hybrid s elektromotorem“ z důvodu nejnižší či žádné, a tudíž představují nejvyšší přínos pro ochranu životního prostředí,

  • v menší míře by měla být podporována vozidla s plně hybridním pohonem s elektromotorem a vozidla na CNGs alespoň jednou pohonnou jednotkou na zemní plyn,

  • v rámci výzvy by také mělo být možné podporovat jak nákup samotného vozidla a dobíjecí stanice, tak i úhradu operativního leasingu (nesmí být splněny znaky veřejné podpory).

Elektromobilita je dlouhodobě podporována Vládou ČR nejen ze strany Ministerstva Životního prostředí v rámci Státního fondu Životního prostředí, ale i ze strany Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, v rámci kterého je podporována elektromobilita pro podnikatelské subjekty. Politiku čisté mobility v ČR potvrdil v rámci konference „Elektromobilita 2019“ také ministr průmyslu a obchodu ČR, p. Doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA:

Připravujeme se na nástup elektromobility. Dáváme dohromady finanční zdroje na 25 tisíc dobíjecích stanic, podpoříme akumulaci energie ve spojení s autodobíječkami a chystáme se financovat účelovou podporu výzkumu v této oblasti. Propojujeme rovněž se vzdělávacími programy technického charakteru."

V případě Vašeho zájmu o pořízení vozidla na alternativní pohon či dalších dotazů s tímto tématem souvisejících nás neváhejte kontaktovat.

Autor: Bc. Nela FassmannováFair Care s. r. o.

Foto: ilustrační/ foter.com

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM