Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Dalších 100 mil. Kč pro obce na pořízení vozidel na alternativní pohony

| autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s.r.o.0

Dalších 100 mil. Kč pro obce na pořízení vozidel na alternativní pohony

Nahrazení vozidel na tradiční pohony za vozidla na pohony alternativní může být jedním z kroků komplexního řešení, jak tohoto cíle dosáhnout.

V tuto chvíli nejsou podmínky výzvy zatím známé, ale dle vyjádření Státní fondu Životního prostředí, by měly být podmínky obdobné jako u výzvy předchozí, tedy:

  • nejvíce by měla být podporována vozidla typu „elektromobil“ a „plug-in hybrid s elektromotorem“ z důvodu nejnižší či žádné, a tudíž představují nejvyšší přínos pro ochranu životního prostředí,

  • v menší míře by měla být podporována vozidla s plně hybridním pohonem s elektromotorem a vozidla na CNGs alespoň jednou pohonnou jednotkou na zemní plyn,

  • v rámci výzvy by také mělo být možné podporovat jak nákup samotného vozidla a dobíjecí stanice, tak i úhradu operativního leasingu (nesmí být splněny znaky veřejné podpory).

Elektromobilita je dlouhodobě podporována Vládou ČR nejen ze strany Ministerstva Životního prostředí v rámci Státního fondu Životního prostředí, ale i ze strany Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, v rámci kterého je podporována elektromobilita pro podnikatelské subjekty. Politiku čisté mobility v ČR potvrdil v rámci konference „Elektromobilita 2019“ také ministr průmyslu a obchodu ČR, p. Doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA:

Připravujeme se na nástup elektromobility. Dáváme dohromady finanční zdroje na 25 tisíc dobíjecích stanic, podpoříme akumulaci energie ve spojení s autodobíječkami a chystáme se financovat účelovou podporu výzkumu v této oblasti. Propojujeme rovněž se vzdělávacími programy technického charakteru."

V případě Vašeho zájmu o pořízení vozidla na alternativní pohon či dalších dotazů s tímto tématem souvisejících nás neváhejte kontaktovat.

Autor: Bc. Nela FassmannováFair Care s. r. o.

Foto: ilustrační/ foter.com

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert