Dotace na nákup automobilů s alternativním pohonem pro města a obce jen do konce září

| autor: redakce/ MŽP0

Ze 100 milionů korun určených na rozvoj elektromobility je ještě k dispozici 40 procent prostředků, a to do 30. září, kdy výzva č.11/2018 Národního programu Životní prostředí skončí.

Příspěvek na pořízení elektromobilů, vozidel na stlačený zemní plyn (CNG) a plug-in či klasických hybridů mohou kromě municipalit a krajů využít také příspěvkové organizace. Nově podpora zahrnuje také financování dobíjecí infrastruktury do výše 20 tisíc korun.

Vedle podpory MŽP na rozvoji čisté mobility spolupracují i ostatní rezorty. Ministerstvo průmyslu a obchodu podporuje nákup vozidel a alternativním pohonem pro podnikatele, Ministerstvo dopravy podporuje rozvoj infrastruktury dobíjecích a plnících stanic a Ministerstvo pro místní rozvoj přispívá k rozvoji ekologické hromadné dopravy ve městech.

Více informací na: www.mzp.cz/cz/vyzva_ekomobilita

Máte otázky k dotační výzvě? Neváhejte nás kontaktovat

Foto: zdroj MŽP