Dobrovolná dohoda vede k menšímu zatížení životního prostředí

| zdroj: Moravskoslezský kraj0

zdroj: Moravskoslezský kraj

Společnost BorsodChem MCHZ, s.r.o. se společně s Moravskoslezským krajem loni na jaře zavázala k aktivitám, které povedou k menšímu zatížení životního prostředí. Kraj i chemička své závazky splnily, vyplynulo to z ročního vyhodnocení.

Aktuálně má kraj dobrovolnou dohodu uzavřenou s celkem pěti velkými podniky působícími v regionu. Kromě BorsodChem MCHZ se k aktivitám nad rámec legislativy zavázaly ještě společnosti Třinecké železárny, Lenzing Biocel Paskov, OKK Koksovny a AL INVEST Břidličná. K aktivitám, které budou mít pozitivní vliv na životní prostředí, se v rámci dobrovolných dohod zavázal také Moravskoslezský kraj. Například z krajského rozpočtu finančně podporuje nadlimitní čištění komunikací, přispívá na výměnu starých kotlů v domácnostech, podporuje regionální monitoring kvality ovzduší nebo podpoří obce v efektivnějším nakládání s komunálními odpady.