Do projektu "Společně #sazimebudoucnost" se mohou zapojit jednotlivci i celé obce

| zdroj: SMO ČR/ Nadace Partnerství0

aktuality.jpg
zdroj: SMO ČR

Iniciativa Sázíme budoucnost vznikla jako přesah kampaně Stromy svobody, kterou Nadace Partnerství přispěla k oslavám 100 let Československa.

Organizátor o projektu píše: "Začali jsme přemýšlet, jak překlopit energii spojenou s minulostí do pozitivní iniciativy zaměřené na budoucnost. V kontextu dnešní klimatické výzvy. Protože stromy jsou nejen pozitivní symboly. Jsou účinným nástrojem, jak zmírňovat dopady změn klimatu." Sázet může každý, projekt připravil podrobný manuál nebo se můžete připojit k již probíhajícím akcím.

• Společně sázíme 10 milionů stromů. Přidejte se, zorganizujte výsadbu a vysaďte si svůj strom. Každý může: hlavou, srdcem, rukama. Má to smysl! Více na: www.sazimebudoucnost.cz
  • Vracíme život do naší krajiny. Buďte při tom. Zaregistrujte se a zapojte se do výsadby pamětní Aleje svobody na Moravě. Více na: www.sazimebudoucnost.cz/alej-svobody-20

Postupovat můžete dle manuálu Jak vysadit strom,který organizátoři projektu připravili společně s programem DofE (The Duke of Edinburgh´s International Award) nebo dle instruktážního videa Jak vysadit strom.

Kde bude možné přidat ruku k dílu? Místa a termíny výsadeb naleznete zde: odkaz na termíny výsadeb, do kterých se veřejnost může zapojit.