Do Čisté Vysočiny se zapojí téměř 3000 jihlavských školáků

| zdroj: Kraj Vysočina0

odpadky příroda.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Tradiční akce Čistá Vysočina se uskuteční od 8. do 21. dubna. Už nyní se na ni ale můžete registrovat. Stejně jako to udělali například jihlavské základní školy nebo zaměstnanci města.

Začala registrace na akci Čistá Vysočina. Tisíce dobrovolníků uklízejí každý rok přírodu v našem kraji. Velký zájem o úklid odpadků je například mezi základními školami v Jihlavě. V tuto chvíli je registrováno už 2 935 dětí. Zhruba 250 jich je z druhého stupně Základní školy Otokara Březiny. „Do akce se zapojujeme každý rok, vždy kolem 20. dubna. Uklízíme okolí školy, jídelny i nedalekého rybníčka,“ uvedl ředitel Vladimír Nekvinda.

Sbírat odpadky vyrazí také děti a zaměstnanci ZŠ E. Rošického, Seifertova, Nad Plovárnou, Kollárova, Demlova, T. G. Masaryka, Křížová, Jungmanmova, ZŠ speciální a Praktické školy nebo ZŠ Havlíčkova. „Děti z prvního stupně budou s učiteli uklízet okolí školy a žáci druhého stupně se s pedagogy zaměří na okolí řeky Jihlavy a cyklostezky od mostu až k Vodnímu ráji,“ uvedl ředitel ZŠ Havlíčkova Radim Foit.

Do akce se letos tradičně zapojí také zaměstnanci statutárního města Jihlavy, kteří v minulosti uklízeli už  okolí Zaječího skoku, rybníku Borovinka nebo hlavního vlakového nádraží.

Registrace na akci Čistá Vysočina potrvá až do konce února. Na https://www.kr-vysocina.cz/cistavysocina najdete veškeré potřebné informace.