Další jednání kalamitního štábu kvůli kůrovci

| zdroj: Kraj Vysočina0

Další jednání kalamitního štábu kvůli kůrovci
Kromě stále aktuálních škod na lesních porostech v důsledku přemnožení kůrovců byla řešena prognóza vývoje škod způsobených dalším škůdcem, a to bekyní velkohlavou. Škody silným žírem na listnáčích byly v loňském roce na Krajském ředitelství Brno Lesů České republiky, s. p., zaznamenány na neuvěřitelných 4 580 ha lesa. V současné době se škody postupně posunují severozápadním směrem, tedy směrem na Vysočinu.
„S ohledem na předpokládaný rozsah těžeb pro rok 2020, který je jenom v lesích spravovaných Lesy České republiky v našem regionu odhadován na 4,5 mil m3, bylo jedním ze stěžejních témat ze strany správců lesa snaha přesunout větší objemy přepravovaného dříví na železnici. Už teď však víme, že to bude narážet na celou řadu omezení, která znemožní v dostatečné míře ulevit silniční dopravě“, uvedl Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí.

Další jednání kalamitního štábu by mělo podle předpokladu proběhnout na krajském ředitelství Lesů České republiky v Jihlavě v průběhu června 2020.

Foto: ilustrační/ redakce archiv