Cyklisté v Ústeckém kraji si mohou nabít svá elektrokola hned na několika stanicích

| zdroj: Ústecký kraj0

Do provozu již bylo uvedeno prvních deset stanic při tzv. Krušnohorské magistrále a ve městě Most.

V průběhu léta chce investor spustit desítky dalších stanic v Ústeckém kraji. Síť se skládá z nabíjecích stanic PowerBox.ONE. Díky nim s sebou e-bikeři nemusejí vozit těžkou a neskladnou nabíječku, a dokonce ani propojovací kabel, který je vždy k dispozici na vyžádání u provozovatele. Z každé nabíjecí stanice lze dobíjet až čtyři elektrokola najednou. Zařízení je vybaveno dvěma univerzálními vestavnými nabíječkami a dvěma specifickými pro pohony Bosch a Shimano, které mají vlastní nabíjecí systémy. Díky tomuto řešení je stanice kompatibilní s více než 90 % trhu elektrokol. Dobíjení v síti Sev.en Energy for Bikers je zcela zdarma.

„Kouzlo projektu spočívá v tom, že má ambici proměnit celou kulturu cestování na elektrokolech v Česku. Do budování tak rozsáhlé a husté sítě nabíjecích stanic v rámci jednoho regionu se totiž u nás dosud nikdo nepustil. Stanice na jednu stranu rozšiřují možnosti samotným e-bikerům, na druhou stranu pomohou v těžkých dobách restauracím a hotelům zvýraznit své značky na turistických mapách. Z míst s nabíjecími stanicemi se stanou důležité součásti zejména delších výletů,“ řekl Jakub Ditrich, odborný garant projektu ze společnosti ekolo.cz.

„Jako jeden z největších výrobců elektřiny v Česku chceme dočerpávat energii tam, kde cítíme, že energie chybí. V elektrokolech vidíme budoucnost turistického ruchu i městské individuální přepravy, zároveň si však uvědomujeme, že bouřlivě se rozvíjející trh se zatím nemůže opřít o kvalitní infrastrukturu,“ uvedl mluvčí projektu Sev.en Energy for Bikers Petr Dušek.

Foto: ilustrační/ Pixabay