Členové Sdružení komunálních služeb zajišťují servis pro téměř 1,9 milionu občanů

| autor: Hana Tomášková0

SKS0
zdroj: Redakce

61. Kongres Sdružení komunálních služeb (SKS) proběhl od 17. do 19. května v krásných prostorách Wellness hotelu Frymburk. Letos se kongresu zúčastnil rekordní počet lidí. Středeční odpoledne bylo ve znamení neformálního setkání. Oficiální část programu se odehrála během následujícího dne. Ti nejvytrvalejší se účastnili i společné plavby po Lipně, kterou organizátoři naplánovali na páteční dopoledne.

Akce SKS se vyznačují precizní organizací a bohatým doprovodným programem

Již 61. Kongresu SKS poskytli záštitu předsedkyně Výboru pro životní prostředí PSP ČR Jana Krutáková, ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, Asociace krajů ČR, senátor Tomáš Jirsa, hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba a starosta města Frymburk Ota Řezáč.

Workshop a posezení u ohně

První den byl na programu workshop na téma „Opravy malého rozsahu“. Účastníci si mohli předávat zkušenosti i po jeho skončení během posezení u táboráku.

Slavnostní ocenění

Oficiální část kongresu se konala následující den. Zúčastnění si ve zkratce přiblížili uplynulé akce a seznámili se s dalšími plánovanými setkáními. Sdružení slavnostně ocenilo vedoucí pracovníky technických služeb, kteří jsou úspěšní ve svém působení. Také došlo na loučení s odcházejícími řediteli TS a byli přivítání jejich nástupci. SKS zmínilo i významná životní a pracovní jubilea svých členů.

Letos byl například mezi oceněnými Libor Preisler, který pracuje na postu ředitele TS Turnov již úctyhodných 30 let.

Vedení Sdružení SKS zná velmi dobře náplň práce technických služeb. Svou činností podporuje možnost neformální výměny zkušeností mezi jednotlivými členy. Přináší také informace o nových technologiích a funkčních systémech v této oblasti.

Význam technických služeb v obcích si veřejnost naplno uvědomí teprve ve chvíli, kdy něco nefunguje. Nestává se to často, nicméně to významně ovlivňuje standard života, na který jsme zvyklí. V takovýchto případech si lidé stěžují. Fakt, že jindy vše funguje bez problémů, si občané zpravidla neuvědomují. To berou jako samozřejmost.

Tato záslužná činnost si právem zaslouží ocenění a naše poděkování. Lidé z technických služeb denně řeší nejrůznější problémy, ty malé na počkání, o zázraky se pokouší do několika hodin či dnů. Nepotřebují si konkurovat, což dokazuje i přátelská atmosféra a radost ze společných setkání.

Workshop, Valná hromada, prohlídka výstavní plochy a společenský večer

SKS sdružuje subjekty ve 100% vlastnictví zřizovatelů, měst a obcí. Organizuje odborně vzdělávací programy se zaměřením na problematiku řízení v oblasti komunálních služeb. Přispívá k vytváření inspirativního prostředí a usiluje o šíření oborové informovanosti nejen mezi svými členy, ale i u veřejnosti.

Cíle, které si SKS stanovuje, podporuje i v rámci programu kongresu. Tentokrát se účastníci seznámili s praktickými zkušenostmi z oblasti údržby zeleně.

SKS1já

Během odpoledne proběhlo jednání Valné hromady, které následovala komentovaná prohlídka venkovní výstavní plochy.

Generálním partnerem 61. Kongresu SKS byla společnost Malcom, hlavním partnerem spol. Veacom a partnerem spol. Koncept Hradec Králové.

Na akci se prezentovala i řada dalších vystavovatelů.

Společenský večer umožnil zúčastněným pobavit se při poslechu hudby, zatančit si či diskutovat o zajímavých, nejen pracovních tématech. Překvapením pro publikum byla česká zpěvačka Leona Šenková, známá díky pěvecké soutěži Česko Slovenská SuperStar z roku 2009.

Plavba lodí

Následující den zakončila úspěšný 61. Kongres SKS okružní plavba po Lipně.

Opět se jednalo o příležitost, kdy bylo možné navázat novou spolupráci, dozvědět se, jak řeší problematiku ostatní, anebo alespoň na chvíli relaxovat.

SKS loď

Poděkování

Mezi mediální partnery kongresu patří i Komunální a Průmyslová ekologie. Děkujeme, že můžeme být součástí akce, která dává smysl. Je inspirativní, přináší užitečné informace a sdružuje pracovníky z oboru.

Na kongresu jsme vyhlásily soutěž o tři předplatné odborného portálu Průmyslová ekologie, včetně monitoringu a časopisu. Na výhru se mohou těšit:

Ondřej Dobrovolský, Technické služby Holice

Ladislav Janda, Služby města Bechyně