Česko-izraelský seminář o vodě

| zdroj: MŽP ČR0

Česko-izraelský seminář o vodě

Na semináři vystoupí také předseda vlády ČR Andrej Babiš, ministr životního prostředí Richard Brabec a Daniel Martin Meron, velvyslanec Státu Izrael v České republice.

Izrael je světový leader při zavádění řešení na hospodárné zacházení s vodou a implementaci opatření pro úspory při využívání vody. Seminář je zaměřen především na odbornou veřejnost a na české a izraelské firmy působící v oblasti vodního hospodářství. Jeho cílem je podpora a prezentace česko-izraelské spolupráce v oblasti vody.

Současně se na semináři budou prezentovat chytrá řešení v oblasti nakládání s vodou např. v podobě zelených střech, využití šedé vody v developerských projektech, využívání dešťové vody. Budou představeny i příklady česko-izraelské komerční spolupráce a podpora programů vědecké spolupráce.

Akci pořádá Ministerstvo životního prostředí za podpory svých rezortních organizací a ve spolupráci s Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou, Ministerstvem ochrany životního prostředí Státu Izrael, Velvyslanectvím Státu Izrael v ČR a Českou zemědělskou univerzitou, v prostorách Poslanecké sněmovny PČR (Sněmovní 1, Praha 1) ve čtvrtek 19. 9. 2019 od 9.00 h. Jednací řečí je čeština a angličtina se simultánním tlumočením.

Program semináře zde

ilustrační foto/MŽP ČR