Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Ceny SDGs 2020

| autor: Hana Tomášková| zdroj: globalnicile.cz0

Ceny SDGs 2020

Cíle udržitelného rozvoje

Naše planeta se potýká s ekonomickými, sociálními a environmentálními problémy. V září 2015 přijaly všechny členské státy OSN 17 Cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals – SDGs), které mají tyto problémy do roku 2030 vyřešit. 

„Cíle udržitelného rozvoje jsou obrazem světa, o který usilujeme, a mají v naší zahraniční politice své důležité místo,“ uvedl k SDGs Tomáš Petříček, ministr zahraničních věcí ČR.

Ceny SDGs v České republice od roku 2017 vyhlašuje Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou, Ministerstvem zahraničních věcí a Ministerstvem životního prostředí. „Mnoho přihlášených projektů v Cenách SDGs 2019 se k mé radosti zabývalo udržitelností na úrovni měst a regionů,” sdělila Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj ČR.

Letošní ročník

Máte projekt, produkt nebo službu, které pomáhají naplňovat jeden nebo více Cílů udržitelného rozvoje v České republice nebo v zahraničí? Přihlásit ho můžete v termínu od 11. 5. do 30. 6. 2020. - v kategoriích: Byznys, Veřejná sféra, Mladý leader a Reporting.

Které české projekty přináší inovativní řešení v boji se změnou klimatu a přispívají ke zmírnění jejích dopadů? Veřejné hlasování v kategorii Změna klimatu proběhne od 24. 8. 2020 do 10. 9. 2020.

Vyhlášení letošních Cen SDGs proběhne 17. 9. 2020. 

Rozvojový program a individuální akcelerace projektů z Cen SDGs

Projekty přihlášené do Cen SDGs mají letos jedinečnou možnost zapojit se do Akcelerátoru Cen SDGs. Organizacím, které se přihlásí a postoupí do rozvojového programu a následné akcelerace, pomůže program znásobit pozitivní dopad aktivit, které na podporu SDGs již realizují. 

Doprovodná kampaň

Změna klimatu se stala centrálním tématem letošní doprovodné kampaně k Cenám SDGs. V kampani Asociace společenské odpovědnosti s názvem Naše planeta vystupuje 13 veřejně známých osobností ztvárněných známým českým fotografem Janem Saudkem.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy