Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Ceny SDGs 2020

| autor: Hana Tomášková| zdroj: globalnicile.cz0

Ceny SDGs 2020

Cíle udržitelného rozvoje

Naše planeta se potýká s ekonomickými, sociálními a environmentálními problémy. V září 2015 přijaly všechny členské státy OSN 17 Cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals – SDGs), které mají tyto problémy do roku 2030 vyřešit. 

„Cíle udržitelného rozvoje jsou obrazem světa, o který usilujeme, a mají v naší zahraniční politice své důležité místo,“ uvedl k SDGs Tomáš Petříček, ministr zahraničních věcí ČR.

Ceny SDGs v České republice od roku 2017 vyhlašuje Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou, Ministerstvem zahraničních věcí a Ministerstvem životního prostředí. „Mnoho přihlášených projektů v Cenách SDGs 2019 se k mé radosti zabývalo udržitelností na úrovni měst a regionů,” sdělila Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj ČR.

Letošní ročník

Máte projekt, produkt nebo službu, které pomáhají naplňovat jeden nebo více Cílů udržitelného rozvoje v České republice nebo v zahraničí? Přihlásit ho můžete v termínu od 11. 5. do 30. 6. 2020. - v kategoriích: Byznys, Veřejná sféra, Mladý leader a Reporting.

Které české projekty přináší inovativní řešení v boji se změnou klimatu a přispívají ke zmírnění jejích dopadů? Veřejné hlasování v kategorii Změna klimatu proběhne od 24. 8. 2020 do 10. 9. 2020.

Vyhlášení letošních Cen SDGs proběhne 17. 9. 2020. 

Rozvojový program a individuální akcelerace projektů z Cen SDGs

Projekty přihlášené do Cen SDGs mají letos jedinečnou možnost zapojit se do Akcelerátoru Cen SDGs. Organizacím, které se přihlásí a postoupí do rozvojového programu a následné akcelerace, pomůže program znásobit pozitivní dopad aktivit, které na podporu SDGs již realizují. 

Doprovodná kampaň

Změna klimatu se stala centrálním tématem letošní doprovodné kampaně k Cenám SDGs. V kampani Asociace společenské odpovědnosti s názvem Naše planeta vystupuje 13 veřejně známých osobností ztvárněných známým českým fotografem Janem Saudkem.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert