Brno podpoří environmentální vzdělávání v Lamacentru

| zdroj: Brno0

janko-ferlic-zHJ4ph3GRyg-unsplash
zdroj: unsplash.com

Brněnští radní souhlasili s poskytnutím dotace Pozemkovému spolku Hády, který je základní organizací Českého svazu ochránců přírody, na zajištění environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Lamacentru. Poskytnutí dotace musí ještě schválit květnové zastupitelstvo.

Pozemkový spolek Hády provozuje v lokalitě Hády Lamacentrum, kterým ročně projde více než 20 tisíc návštěvníků.

„Poskytnutá dotace 350 000 korun pokryje mzdové náklady lektora, který v Lamacentru seznamuje zájemce s místní přírodou, důvody a způsoby její ochrany, s historií lokality nebo možným ekologickým ohrožením. Současně pečuje i o zvířata, připravuje výukovou náplň pro děti, mládež a handicapované nebo komunikuje se školami. Finanční podpora umožní centru fungovat v zavedeném režimu a současně nadále zlepšovat kvalitu nabízených služeb,“ vysvětlil náměstek primátorky města Brna Filip Chvátal.