Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Boj Prahy s opuštěnými autovraky bude jednodušší

| zdroj: Praha0

Boj Prahy s opuštěnými autovraky bude jednodušší

Zákon totiž v minulosti nejasně definoval výklad pojmu „vrak“, nyní zákon pracuje i s termíny odstavených silničních vozidel v rozporu s právními předpisy nebo technicky nezpůsobilých k provozu na pozemních komunikacích.

S návrhem na změnu zřizovací listiny Správy služeb hl. m. Prahy dnes souhlasili radní, schválit tuto změnu musí ještě Zastupitelstvo hl. m. Prahy na čtvrtečním zasedání. „Chyby v legislativě způsobily ve městech neuvěřitelné hromadění nepojízdných aut v ulicích. Tato opuštěná auta, která už nikdy nikdo nepoužije, pak blokovala tolik potřebná parkovací místa pro rezidenty. Jsem rád, že došlo ke změně zákona, který nám to umožní nyní efektivně řešit. Pokud občané na nějaký vrak narazí, mohou ho nahlásit na Změňte.to. Jejich požadavek pak bude obratem předán k řešení,” uvádí primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

„Autovraky byly v Praze dlouhodobě problém. Zbytečně zabíraly parkovací místa a dopláceli na to hlavně rezidenti. Nehledě na to, že vraky také hyzdily veřejný prostor. Je dobře, že jejich odtah bude nově jednodušší,“ říká dále náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

„Jednotlivé městské části si dlouhodobě stěžovaly na stojící vraky v ulicích, které zbytečně zabíraly parkovací místa. Vítáme proto každý nástroj, který nám umožní problematiku vraků efektivně řešit,“ dodává náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ