Bezpečnostní cvičení na jihu Moravy se zaměřilo na využitelnost mobilních úpraven vody

| zdroj: Jihomoravský kraj0

Cvičení se uskutečnilo ve středu 2. října 2019 u brněnské přehrady. S průběhem cvičení a instalovanou technikou se na místě seznámil náměstek hejtmana Petr Hýbler.

Cvičení Voda 2019 zorganizovalo Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Jihomoravským krajem. Po odborném semináři k systému nouzového zásobování pitnou vodou účastníci cvičení zhlédli ukázky provozu instalované techniky – úpraven pitné vody z pohotovostních zásob Správy státních hmotných rezerv.

Cílem bezpečnostního cvičení bylo též komplexní proškolení vybraných pracovníků organizací, které by se měly podílet na zásobování pitnou vodou v případě krizových situací.

Foto: Jihomoravský kraj