Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Aktuální dotační téma - Brownfieldy

| autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.0

Aktuální dotační téma - Brownfieldy
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Ministerstvo pro místní rozvoj nabízí v rámci aktuálně otevřené dotační výzvy na regeneraci brownfieldů několik možností, jak lze objekt typu brownfield využít. Z objektu lze vybudovat kulturní dům, multifunkční dům, obecní dům, knihovnu, obřadní síň, smuteční síň, hasičskou zbrojnici, klubovny pro místní spolky, základní či mateřskou školu, obecní sklad, zázemí pro obecní techniku, dílny pro využití obce, místo volnočasových aktivit, veřejné sportoviště (např. koupaliště, brusliště), veřejná parkoviště vč. garáží, ale také lze využít pozemek, na kterém se brownfield nachází na revitalizaci zeleně, parkové úpravy, vybudování dětského/workoutového hřiště či odpočinkové zóny.

Výše uvedené způsoby využití brownfieldu lze docílit pomocí:

  • Demolice stávajícího objektu a následné výstavby nového objektu (vč. úpravy funkční ploch)

  • Rekonstrukcí stávajícího objektu (vč. úpravy funkční ploch)

  • Demolice stávajícího objektu a následná revitalizace s úpravou funkční ploch

Veškeré způsoby využití brownfieldu, jehož regenerace bude financována z poskytnuté dotace, musí být určeny k využití široké veřejnosti bez rozdílu. Komerční využití bude omezeno do max. 20 % celkové využívané kapacity.

Výše dotace je stanovena dle velikosti žádající obce ve výších 50 %, 60 % a 70 % způsobilých výdajů projektu. Kraje mají výši dotace stanovenou pevně na 50 % způsobilých výdajů projektu.

Proces zpracování projektu v této dotační výzvě je časově náročný a výzva se uzavírá již 11. května 2020. Z tohoto důvodu není čas otálet s rozhodováním, zda žádost o dotaci podat.

Se všemi úskalími dotačního procesu Vám rádi pomůžeme a přehledně Vás jím provedeme již od fáze přípravy a podání žádosti (vč. zápisu objektu do národní databáze brownfieldů), přes samotnou realizaci projektu až po následnou udržitelnost. Neváhejte a kontaktujte nás.

Autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.

Foto: Databáze brownfieldů (areál Barbora, obec Karviná)/brownfieldy.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert