Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

15 milionů korun putuje z MMR obcím na tvorbu územních plánů

| zdroj: MMR ČR0

15 milionů korun putuje z MMR obcím na tvorbu územních plánů

Celková částka podpory dosahuje téměř 15 milionů korun. Příjem žádostí byl ukončen 11. února.

„Každoroční velký zájem o tuto podporu dokazuje, že díky vzniku dokumentů územního plánování dojde ke zlepšení, zefektivnění, vyšší transparentnosti a zrychlení rozhodování v obci. Za dosavadní čtyřleté fungování tohoto dotačního titulu získaly dotaci více než čtyři stovky obcí v celkové hodnotě převyšující 76 milionů korun. Těší mě, že tímto můžeme pomoci dalším obcím, aby zpracovaly tak důležitý dokument,“ říká náměstek pro řízení sekce evropských a národních programů Zdeněk Semorád.

Dotační titul Územní plán z programu Podpora územně plánovacích činností obcí je určen zejména menším obcím, které nemají územní plán žádný, nebo mají starší územní plán schválený před 1. 1. 2007. Z dotace lze hradit až 80% nákladů na zpracování návrhu územního plánu, případně i na vyhodnocení vlivů daného územního plánu na udržitelný rozvoj území.

K hodnocení bylo přijato celkem 108 žádostí s požadovanou výší dotace převyšující 26 milionů korun. Více informací a seznam schválených projektů naleznete ZDE na webových stránkách programu.

Foto: ilustrační/ redakce archiv

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS