Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

15 milionů korun putuje z MMR obcím na tvorbu územních plánů

| zdroj: MMR ČR0

15 milionů korun putuje z MMR obcím na tvorbu územních plánů

Celková částka podpory dosahuje téměř 15 milionů korun. Příjem žádostí byl ukončen 11. února.

„Každoroční velký zájem o tuto podporu dokazuje, že díky vzniku dokumentů územního plánování dojde ke zlepšení, zefektivnění, vyšší transparentnosti a zrychlení rozhodování v obci. Za dosavadní čtyřleté fungování tohoto dotačního titulu získaly dotaci více než čtyři stovky obcí v celkové hodnotě převyšující 76 milionů korun. Těší mě, že tímto můžeme pomoci dalším obcím, aby zpracovaly tak důležitý dokument,“ říká náměstek pro řízení sekce evropských a národních programů Zdeněk Semorád.

Dotační titul Územní plán z programu Podpora územně plánovacích činností obcí je určen zejména menším obcím, které nemají územní plán žádný, nebo mají starší územní plán schválený před 1. 1. 2007. Z dotace lze hradit až 80% nákladů na zpracování návrhu územního plánu, případně i na vyhodnocení vlivů daného územního plánu na udržitelný rozvoj území.

K hodnocení bylo přijato celkem 108 žádostí s požadovanou výší dotace převyšující 26 milionů korun. Více informací a seznam schválených projektů naleznete ZDE na webových stránkách programu.

Foto: ilustrační/ redakce archiv

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert