Žáci v Plzeňském kraji odevzdali přes 1,7 tuny baterií k recyklaci

| zdroj: Město Plzeň0

Žáci v Plzeňském kraji odevzdali přes 1,7 tuny baterií k recyklaci

Na druhém místě byla Mateřská škola Svojšín z Tachovska s 1,56 kg na žáka. V kategorii, v níž soutěžily školy s více než 300 žáky, zvítězila 10. základní škola Plzeň s 0,19 kg baterií na jednoho žáka.

Do tříměsíční sběrové kampaně se zapojilo 42 škol z Plzeňského kraje. V celé České republice se od poloviny srpna do poloviny listopadu loňského roku zúčastnilo 912 škol a společně k recyklaci předaly téměř 60,2 tuny baterií.

Za sběr a aktivitu si školy mohou vybrat odměny – nejčastěji v podobě knížek, školních a sportovních potřeb, her nebo si pro třídy objednat vzdělávací program s ekologickou tematikou.

ZŠ Chodov na Domažlicku

„Máme radost, když vidíme, jak se každý rok do projektu Recyklohraní registrují nové školy. V současné době jich jsou téměř čtyři tisíce a zhruba čtvrtina z nich se na podzim zapojila do sběrové kampaně,“ říká Petr Kratochvíl, jednatel společnosti ECOBAT, která je spoluvyhlašovatelem kampaně a zajišťuje sběr a recyklaci baterií v České republice.

Recyklohraní také oceňuje pedagogy, kteří umí pro ekologii nadchnout své žáky. I v letošním školním roce je pro 40 nejaktivnějších připraven certifikát EKOUČITEL ROKU.

Projekt Recyklohraní aneb Ukliďme si svět vznikl v roce 2008. Jeho cílem je informovat a vzdělávat žáky či studenty MŠ, ZŠ a SŠ z celé České republiky o problémech životního prostřední a nutnosti recyklace. V průběhu školního roku jsou vyhlašovány zajímavé úkoly s environmentální tématikou. Pedagogičtí pracovníci ke své práci mohou využívat učební materiál takzvané Ekoabecedy.

Zájemci o praktickou výuku třídění a recyklace se mohou zapojit do nejrůznějších sběrových akcí na podporu zpětného odběru použitých baterií a drobného elektrozařízení. Do ledna 2020 se do programu zdarma registrovalo 3 798 škol.

Bližší informace o aktivitách v rámci projektu včetně fotogalerie lze najít na stránkách www.recyklohrani.cz nebo na www.facebook.com/recyklohrani.

Program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět je podporován kolektivními systémy ASEKOL, ECOBAT a ELEKTROWIN.

Foto: 15. ZŠ v Plzni Zdroj: plzen.eu