Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Žáci v Plzeňském kraji odevzdali přes 1,7 tuny baterií k recyklaci

| zdroj: Město Plzeň0

Žáci v Plzeňském kraji odevzdali přes 1,7 tuny baterií k recyklaci

Na druhém místě byla Mateřská škola Svojšín z Tachovska s 1,56 kg na žáka. V kategorii, v níž soutěžily školy s více než 300 žáky, zvítězila 10. základní škola Plzeň s 0,19 kg baterií na jednoho žáka.

Do tříměsíční sběrové kampaně se zapojilo 42 škol z Plzeňského kraje. V celé České republice se od poloviny srpna do poloviny listopadu loňského roku zúčastnilo 912 škol a společně k recyklaci předaly téměř 60,2 tuny baterií.

Za sběr a aktivitu si školy mohou vybrat odměny – nejčastěji v podobě knížek, školních a sportovních potřeb, her nebo si pro třídy objednat vzdělávací program s ekologickou tematikou.

ZŠ Chodov na Domažlicku

ZŠ Chodov na Domažlicku

„Máme radost, když vidíme, jak se každý rok do projektu Recyklohraní registrují nové školy. V současné době jich jsou téměř čtyři tisíce a zhruba čtvrtina z nich se na podzim zapojila do sběrové kampaně,“ říká Petr Kratochvíl, jednatel společnosti ECOBAT, která je spoluvyhlašovatelem kampaně a zajišťuje sběr a recyklaci baterií v České republice.

Recyklohraní také oceňuje pedagogy, kteří umí pro ekologii nadchnout své žáky. I v letošním školním roce je pro 40 nejaktivnějších připraven certifikát EKOUČITEL ROKU.

Projekt Recyklohraní aneb Ukliďme si svět vznikl v roce 2008. Jeho cílem je informovat a vzdělávat žáky či studenty MŠ, ZŠ a SŠ z celé České republiky o problémech životního prostřední a nutnosti recyklace. V průběhu školního roku jsou vyhlašovány zajímavé úkoly s environmentální tématikou. Pedagogičtí pracovníci ke své práci mohou využívat učební materiál takzvané Ekoabecedy.

Zájemci o praktickou výuku třídění a recyklace se mohou zapojit do nejrůznějších sběrových akcí na podporu zpětného odběru použitých baterií a drobného elektrozařízení. Do ledna 2020 se do programu zdarma registrovalo 3 798 škol.

Bližší informace o aktivitách v rámci projektu včetně fotogalerie lze najít na stránkách www.recyklohrani.cz nebo na www.facebook.com/recyklohrani.

Program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět je podporován kolektivními systémy ASEKOL, ECOBAT a ELEKTROWIN.

Foto: 15. ZŠ v Plzni Zdroj: plzen.eu

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.